Reklamlar

ZARRAB DAVASINDA SON DAKİKA

ZARRAB SON ARA DURUŞMAYA KATILMADI

ABD'de tutuklu yargılanan Rıza Sarraf, jürili duruşması öncesi bugün yapılan son ara duruşmaya katılmadı. 

Duruşmada Sarraf'ın avukatları da yer almadı.

İran’a yönelik yaptırımları delmek ve kara para aklamak da dahil dört suçtan hakkında 75 yıla kadar hapis istenen Sarraf ve avukatları, 27 Kasım’da esastan görülmeye başlanacak dava öncesi bugün görülen ara duruşmaya katılmadı.

"İTİRAZ REDDEDİLDİ"

Hürriyet'ten Razi Canikligil'in aktardığına göre duruşmada, dava kapsamında tutuklu bulunan Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla ve avukatları hazır bulundu.

Hakim Richard Berman, Atilla’nın son iddianameye yönelik itirazlarını reddederek, iddianamenin geçerli olduğuna hükmetti.

“İTİRAFÇI MI OLDU”

Zarrab'ın, son üç aydır avukatları aracılığıyla savunma için hiçbir girişimde bulunmaması, açıklanan yeni iddianameler konusunda itiraz hakkını verilen süre içinde kullanmaması üzerine “itirafçı mı oldu” tartışması başlamıştı. 

Hatta davanın tutuklu diğer sağını Atilla'nın avukatları duruşmalarda Zarrab'ın ve avukatlarının savunmaya katkıda bulunmamaları konusunda “Zarrab gizli sanık” ifadesini kullanmışlardı.

ABD Adalet sisteminde sanıklar, Savcılık ile anlaşarak, ceza indirimi karşılığında yeni bilgiler verebiliyorlar.

Ancak Zarrab'ın savcılık ile anlaşması halinde, bu anlaşmanın resmi hale gelmesi için bir hakim karşısında bu anlaşmayı onayladığını tekrarlaması gerekiyor. 

Henüz Zarrab'ın anlaşma için de hakim onayının alındığına ilişkin kamuoyuna açıklanmış herhangi bir bilgi bulunmuyor. Zarrab'ın ismi, dava dosyasına dün giren yeni belgelerde de “sanıklar” arasında geçiyor.
Kaynak: Sputnik News
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DURUN SİZ KARDEŞSİNİZ.. NEDENMİ HAYIR DİYORUZ