Ana Sayfa
06 Aralık 2017 ( 271 izlenme )
Reklamlar

ZARRAB DAVASINDA SON DAKİKA... ALAYINI ÇARPMIŞ!.


Bak ey Hükümet!.. Bununla iş tuttuğun açık. Bununla namuslu ihracatçıların rızkını kestiğin de açık. Bundan ne vergi aldın, açıkla ve sonra istifa et!.. ONUR BUNU GEREKTİRİR!..


ZARRAB: TÜRKİYE'DE ASGARİ ÜCRETTEN VERGİ VERDİM

ZARRAB: 100-150 MİLYON DOLAR KAZANDIM

ZARRAB: İSTERSENİZ AJAN OLURUM

Reza Zarrab, (Rıza Sarraf) New York'ta devam eden mahkemede ifade vermeye devam etti. 

TÜRKİYE’DE İŞLEDİĞİ SUÇLARDAN YARGILANAMAYACAK!

Savcılıkla yaptığı anlaşmasına göre Zarrab; Türkiye’de işlediği bütün suçlardan ABD’de dokunulmazlık aldı. Yani söz konusu anlaşmaya göre; Zarrab’ın Türkiye’ye iadesinin önü kapandı. Türkiye’nin isteği üzerine de olsa Reza Zarrab, Türkiye için yargılanamayacak.

ABD’YE ‘AJANLIK’ TEKLİF ETMİŞ!

Çapraz sorguda ortaya çıkan bir başta detay ise Zarrab’ın ABD savcılığına önerdiği bir nevi ‘ajanlık’ teklifi oldu. Sorguda ortaya çıkanlara göre Zarrab; ABD’nin aradığı zanlıların yakalanması için yardım teklif etmiş.

Örneğin bunlardan birisi Recai isimli bir İranlı. Zarrab, ABD tarafından ‘arananlar’ listesinde bulunan Recai için “Onun bana 14 milyon dolar borcu var. İsterseniz onu ‘Görüşmemiz gerekiyor’ diye Almanya’ya getirtirim ve onu orada ajanlarınız tutuklar” demiş.

TÜRKİYE’DE VERGİ VERMEMİŞ!

Zarrab’ın Türkiye’de vergi kaçırdığı da avukatların sorusuyla ortaya çıktı. Atilla’nın avukatı Fleming’in “2012-2016 yılları arasında gelirinizi düşük gösterdiğiniz ve alt gelir vergisi verdiğiniz doğru mudur?” sorusuna Zarrab, “Kesinlikle doğrudur” diye yanıt verdi.

BİNDE 4 İLA 5 KOMİSYON!

Zarrab, yaptığı işler karşısında aldığı pay için ise “Rüşvetler ve diğer masrafları çıktıktan sonra genel paradan binde 4 ila binde 5 pay alıyordum” dedi.

100-150 MİLYON DOLAR AVANTA PARA

Avukat Fleming, Zarrab’a “İşlediğin bütün bu suçlardan ne kadar para kazandınız” diye sordu. Zarrab ise tam olarak hatırlamadığını ancak miktarın “belki 100 milyon dolar belki de 150 milyon dolar” olduğunu söyledi.
Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Günün videosu Binali Yıldırım çark etti Muhteşem gösteri Erdoğan'a anket şoku! AKP ve MHP, yüzde 50+1'i bulamıyor