Ana Sayfa
23 Mart 2017 ( 2937 izlenme )
Reklamlar

Yunan basını tarih verdi Erdoğan 16 nisanda ....

Yunan basını tarih verdi... 'Erdoğan, Ayasofya'da namaz kılmaya hazırlanıyor'

Daha önce Türkiye'de gündeme gelen Ayasofya'nın referandum öncesi ibadete açılması konusu bugün Yunan basınında da dile getirildi ve tarih verildi: 16 Nisan.
Yunanistan'ın çok okunan haber portallarından newsIT.gr'de yer alan habere göre Tayyip Erdoğan son bir koz olarak referandumdan hemen önce Cuma namazını Ayasofya'da kılmaya hazırlanıyor.

"Amaç gayet açık. Erdoğan kendisini Türkiye'nin yeni sultanı yapacak referandumdan hemen önceki Cuma Ayasofya'da namaz kılmayı tercih ediyor" denilen haberde Erdoğan'ın hem batıya hem de kendisine dönük desteklerini sağlamlaştırmak istediği "bozkurtlara" ve "aşırı sağa" bir mesaj vermek istediği belirtiliyor.

Haberde Tayyip Erdoğan'ın dünkü "Batılılar sokakta yürüyemeyecek" sözleri hatırlatılırken Erdoğan'ın kendi geleceğini bir Müslüman - Hıristiyan çekişmesi üzerine kurmaya çalıştığı vurgulanıyor. Seçilen zamanın yalnızca referandumla ilgili olmadığının da altının çizildiği haberde 16 Nisan'ın Ortodokslar için dini anlam taşıyan Kutsal Cuma gününe denk geldiği belirtiliyor.

Kaynak: Sol

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"14 yıldır AKP'liydim,AKP'ye verdiğim oylar haram olsun.!" Herkes bayram tatili için akın akın gidiyor! Meteoroloji şimdiden uyardı! Bayramda bu bölgelere dikkat Anne ile sevimli bebegin sohbeti Chp'li vekil ifşa etti.. Akp'li savcılar işitçileri böyle kollamış..