Ana Sayfa
07 Kasım 2017 ( 1495 izlenme )
Reklamlar

Yozgat Valiliği'nde SKANDAL!

KÖYLÜNÜN PARASIYLA MAKAM ARACI ALINDI


Yozgat İl Özel İdaresi, köylere hizmet götürmek amacıyla kurulan birliğin hesabına aktarılan paralarla Yozgat Valiliği’ne 620 bin liraya makam aracı alındığı ortaya çıktı.

Sayıştay, köylere hizmet götürmek amacıyla kurulan birliğe aktarılarak usulsüz harcanan paranın toplam miktarının ise 1 milyon 206 bin lira olduğunu açıkladı.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre Sayıştay raporunda;

KÖYLERE İLİŞKİN OLMAYAN İŞLERE 1 MİLYON 206 BİN TL

 ‘'Yozgat İl Özel İdaresi bütçesinden, köye yönelik hizmetlere ilişkin yapım, bakım ve onarım işleri, bölünmüş yol, elektrifikasyon, köy yolu, içme suyu, sulama suyu ve kanalizasyon yatırımları dışında, köylere ilişkin olmayan işler için, 1 milyon 206 bin 831 TL tutarında aktarmalar yapılmıştır” denildi.

Sayıştay raporunda bu kalemlerin bazıları şöyle sıralandı:

ISITMAYA 100 BİN TL

“Valilik makam hizmetlerinde kullanılmak üzere araç alımı için 620 bin TL, ek hizmet binası atölye ısıtılması için 100 bin 487 TL, Şefaatli Şehit Adnan Menderes İmam Hatip Orta Okulu için 118 bin 26 TL, Çandır Açık Spor ve Sağlıklı Yaşam Alanı Projesi için 100 bin TL, Çayıralan Kaymakamlığı lojman çevre duvarı yapımına 80 bin TL ve Sorgun Kaymakamlık lojman binası onarımına yardım için 70 bin TL.”

Sayıştay raporunda, Yozgat İl Özel İdaresi'nin Sarıkaya Tarihi Roma Hamamı'nın tanıtımı için 36 bin 912 lira harcadığını da tespit etti. 

ROMA HAMAMI'NA 37 BİN TL

Raporda, “Ayrıca İl Özel İdaresi'nin valilik hizmetinde kullanılan aracın şanzıman alım işine 48 bin 383 TL, Akdağmadeni Kaymakamlık lojmanı bakım ve onarımına 7 bin TL, Aydıncık Ametist taşı tanıtımına 7 bin 500 TL, Sarıkaya Roma Hamamı kazı çalışmasına pompa alımına  8 bin 522 TL ve Sarıkaya Roma Hamamı tanıtımı yardımına da 10 bin TL harcadığı tespit edildi” denildi.

Kaynak: yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'li Erdoğdu'dan çok kritik Man Adası soruları Bu bir ihbar videosudur..Nagehanın kocası Rok'un itirafları Skandal iddia: AKP eti 15'ten alıp halka 29 liradan satıyor MISIR MEDYASINDAN ŞOK TÜRKİYE İDDİASI! Mısır’da casusluk’ gözaltıları: ‘Erdoğan bizi gizlice gözetliyor’