Yeşilçam.. Ayşecik ve digerlerinin son halleri

1261 izlenme 31 Temmuz 2017
Reklamlar

Henüz 2 yaşındayken beyazperdeyle tanışan ve ilk olarak "Papatya" filmi ile izleyiciyle buluşan Zeynep Değirmencioğlu, 12 Eylül 1954 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.

Zeynep Değirmencioğlu, Senaryo yazarı Hamdi Değirmencioğlu’nun kızı, aynı kendisi gibi Yeşilçam filmlerinde rol almış olan ve "Ömercik" adı ile ünlenen Ömer Dönmez'in kuzenidir.

Papatya filmi ile ilk kez beyazperde ile tanışan daha sonra "Duvaklı Göl", "Funda" gibi filmlerin çocuk yıldızı olarak seyirci karşısına çıkan Zeynep değirmenci oğlu'nun yıldızı 1960 yılında oynadığı "Ayşecik" filmi ile parladı. Bu filmden sonra Zeynep Değirmencioğlu'nu tüm Türk halkı Ayşecik olarak tanıdı.

Özel Hayatı!

Dönemin Fenerbahçeli futbolcusu ve daha sonra Fenerbahçe SK yöneticilerinden Serkan Acar (d. 1948 - ö. 2013) ile evlendikten sonra 1974 yılında rol aldığı Macera Yolu filminin ardından sinemayı bıraktı.

2010 tarihinde eşi Serkan Acar'a şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtı.

Şimdilerde, 1990 yılından bu yana emlakçılık yapan ve İstanbul'da bir emlak ofisi bulunan Zeynep Değirmencioğlu iki çocuk annesidir.

Sinemayı hiç özlemediğini belirten Değirmencioğlu, 2012 yılında, İstanbul'un Fenerbahçe semtinde, kendi soyadını taşıyan Değirmencioğlu Kebap Ocakbaşı Restaurantını hizmete açtı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hazırmısınız anılarınızda yolculuk yapmaya buyrun ozaman 17/25 SARRAF'TAN BOMBA İTİRAF!.. Davutoğlu; Artık büyükelçilik, başkonsolosluk kapılarında beklemek yok! "Haklı çıktı! Beklemeye gerçekten de, gerek yok. Çünkü, artık içeri dahi almıyorlar! Gerçek Bir Hikaye: Psikoloğun Bile İçini Ürperten Esrarengiz Çocuk

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TBMM’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım tepki çekti!
http://cdn00.vidyomani.com/c/7/8/3/yesilcam-aysecik-ve-digerlerinin-son-halleri/index.html#fb