Yeşilçam.. Ayşecik ve digerlerinin son halleri

1274 izlenme31 Temmuz 2017
Reklamlar

Henüz 2 yaşındayken beyazperdeyle tanışan ve ilk olarak "Papatya" filmi ile izleyiciyle buluşan Zeynep Değirmencioğlu, 12 Eylül 1954 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.

Zeynep Değirmencioğlu, Senaryo yazarı Hamdi Değirmencioğlu’nun kızı, aynı kendisi gibi Yeşilçam filmlerinde rol almış olan ve "Ömercik" adı ile ünlenen Ömer Dönmez'in kuzenidir.

Papatya filmi ile ilk kez beyazperde ile tanışan daha sonra "Duvaklı Göl", "Funda" gibi filmlerin çocuk yıldızı olarak seyirci karşısına çıkan Zeynep değirmenci oğlu'nun yıldızı 1960 yılında oynadığı "Ayşecik" filmi ile parladı. Bu filmden sonra Zeynep Değirmencioğlu'nu tüm Türk halkı Ayşecik olarak tanıdı.

Özel Hayatı!

Dönemin Fenerbahçeli futbolcusu ve daha sonra Fenerbahçe SK yöneticilerinden Serkan Acar (d. 1948 - ö. 2013) ile evlendikten sonra 1974 yılında rol aldığı Macera Yolu filminin ardından sinemayı bıraktı.

2010 tarihinde eşi Serkan Acar'a şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtı.

Şimdilerde, 1990 yılından bu yana emlakçılık yapan ve İstanbul'da bir emlak ofisi bulunan Zeynep Değirmencioğlu iki çocuk annesidir.

Sinemayı hiç özlemediğini belirten Değirmencioğlu, 2012 yılında, İstanbul'un Fenerbahçe semtinde, kendi soyadını taşıyan Değirmencioğlu Kebap Ocakbaşı Restaurantını hizmete açtı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Biri bu rezalete dur desin artık bu ne rezillik...Evlilik programlarını istemiyoruz! Toplumsal Tepki için paylaşın lütfen!!! - İki oy kullandı, çekinmeden paylaştı Volkan Konak'tan tokat gibi sözler .. (AKPliler iyi dinlesin) seneler öncesinden bugünleri bakın nasıl görmüş.... SON DAKİKA! Erdoğan'dan Adalet Yürüşü'ne çok sert sözler!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Atatürk'ün İzmir Limanını Terk Etmeyen İngiliz Donanmasının Komutanına Verdiği Tarihi Yanıt.izle paylaş