Ana Sayfa
08 Kasım 2017 ( 1461 izlenme )
Reklamlar

YAZ SAATİ UYGULAMASINA YENİ DÜZENLEME!

YAZ SAATİ UYGULAMASINA YENİ DÜZENLEME!

İleri yaz saati uygulaması torba kanunun 6. maddesinde yapılan bir düzenleme ile sürekli hale getirildi.

Sabah Gazetesi’nden Eda Işık’ın haberine göre; İleri yaz saati uygulaması, yasa ile sürekli hale getirildi. TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Torba Kanun’un 6. maddesinde yer alan düzenleme dün kabul edildi.


Buna göre, 26 Aralık 1925 tarih ve 697 sayılı Günün Yirmidört Saat Taksimine Dair Kanun’un 2. maddesinde yapılan değişiklikle, Bakanlar Kurulu’na bir saati aşmamak koşuluyla ileri saat uygulama yapma yetkisi verildi.

130 maddelik tasarının TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmelerinin tamamlanması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onaylaması ile ileri yaz saati uygulaması devam edecek. Danıştay daha önce düzenlemeye ilişkin yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Ancak ilgili maddenin kabulü ile bu karar geçersiz kaldı. Yasa yetişmediği için, ileri yaz saati uygulamasının gelecek yıla kadar geçerli olacağına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı çıkarılmıştı.

kaynak:sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TSK'dan 23 Nisan videosu: Küçük hanımlar, küçük beyler... Bir Pakette Yirmi Sigara Olması Tesadüf Değilmiş Çıplak fotoğrafı istenen kız tacizciye öyle bir cevap verdi ki, sosyal medya bu cevapla sallandı. Yandaş yazardan Atatürk'e mikrop diyerek hakaret