Ana Sayfa
07 Aralık 2017 ( 29 izlenme )
Reklamlar

YAVUZ DONAT YAZDI... GÖKÇEK DUMAN!..

YAVUZ DONAT YAZDI... GÖKÇEK DUMAN!..

DONAT: ANKARA BELEDİYESİ BORÇLU


Sabah gazetesi yazarı Yavuz Donat bugünkü köşesinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yı ziyaretini kaleme aldı.

Donat, Tuna’nın görevi gelişinin üzerinden bir ay geçtiğini belirttiği yazısında;

“KİMSEYLE GÖRÜŞMEDİ…”

Bu bir ay içinde Mustafa Tuna hiçbir TV’de canlı yayına çıkmadı. Kimseyle kavga etmedi, polemiğe girmedi. Eşi Peykan Hanım bir kez olsun onu makamında ziyarete gelmedi. Doktor ablası… İkisi mühendis, biri mimar, biri doktor olan dört abisi…

 Belediyenin önünden geçmedi. Kimseye önyargılı yaklaşmadı… Ortak aklı kendisine rehber edindi. Bunlar çok mu önemli derseniz… Bizce evet” diye yazdı.

Belediyeyle ilgili Tuna’dan aldığı bilgileri paylaşan Yavuz Donat şu ifadeleri kullandı:

“ KASA SIKINTILI”

“Mustafa Tuna Sincan Belediye Başkanlığı’nı bırakırken… Sincan Belediyesi’nin kasasında (Ziraat Bankası’nda)105 milyon lirası vardı. Vadesi gelmemiş borcu 3.5 milyon liraydı. Maaş ödemek gibi bir sorunu ise… Hiç olmadı. Mustafa Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na geldi ve gördü ki… ‘Kasa durumu sıkıntılı.’ 

“UÇAN KUŞA BORÇLU”

“Belediye… Bankalara borçlu. Piyasaya borçlu… Müteahhitlere borçlu. Sigorta ve vergi borçları birikmiş… ‘Yapılandırma’ durumunda. Büyükşehir Belediyesi, personel maaşlarını ASKİ’den (Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi) destek alarak ödeyebildi. Mustafa Tuna’nın ‘Kaynak arayışı sürüyor.’”

Kaynak: Haberayyıldız.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yaşlı teyzeden akp'ye sert tepki Kılıçdaroğlu öyle bir klip yayınladı ki Gökçek çıldıracak :) MUTLAKA İZLEYİN AKP'li vekilin FETÖ isyanı Muharrem İnce olanı biteni sonuna kadar detaylıca anlattı.