Ana Sayfa
22 Kasım 2017 ( 57 izlenme )
Reklamlar

Uykumuzda örümcek mi yiyoruz

Uykumuzda örümcek mi yiyoruz

Bir kişinin uyurken yılda sekiz kadar örümcek yediği iddiası bilim insanları tarafından yalanlandı.


Yıllardır iddia edilen bir kişinin uyurken yılda sekiz kadar örümcek yediği iddiası bilim insanları tarafından yalanlandı.

Bu inancın tamamen uydurma olduğunu söyleyen Scientific American bilim insanları, bu şehir efsanesini araştırıp iddianın tamamen saçma olduğunu ortaya çıkarttı.

Bilim insanları öncelikle örümceklerin ağlarını nadiren terkettiğini, terkettiği durumlarda da bunun insanlarla ilişkili olmayan bölgelerde avlanmak için olduğunu belirtiyor.

Araştırmanın sonuçlarına göre, yatağınızda "yüzlerce ölü sinek" bulunmadığı sürece bir örümceğin size geceleri yatağınızda eşlik etmesi çok düşük bir ihtimal.

Ayrıca örümceklerin titreşimlere karşı çok hassas olduğunun altı çizilen araştırma sonuçlarında, örümceğe göre devasa boyutlarda olan uykudaki bir insan bedeninin bu nedenle örümcek için "çok da cazip olmadığı"ne dikkat çekiyor.

Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Baş ağrısından herhangi bir ilaç kullanmadan 5 dakika içerisinde bu şekilde kurtulun! Ölü balık canlandı istafa depremi Mhp eriyor iyice Kurbanlarını sabun ve kek yapan seri katil! Kadının kan donduran hikayesi... Parçaları büyük bir fırında saatlerce eritti ve... Yaptıklarına inanamayacaksınız