Ana Sayfa
08 Aralık 2017 ( 226 izlenme )
Reklamlar

ÜNLÜ SANATÇIYA 50 YILLIK SÜRPRİZ!..

ÜNLÜ SANATÇIYA 50 YILLIK SÜRPRİZ!..

"Fatma Girik’e 50 yıl önceye götürecek doğum günü sürprizi"

Yeşilçam efsanesi Fatma Girik'in 75'inci yaş günü 'Şoför Nebahat' temasıyla kutlanacak. Girik, 47 yıl önce filmde kullandığı 1952 yapımı aynı model otomobilin direksiyonuna geçecek.


ŞOFÖR NEBAHAT

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, ‘Yeşilçam’a Saygı’ etkinlikleri kapsamında Fatma Girik’in 75’inci yaş gününü kutlamaya hazırlanıyor. Girik’in bundan 52 yıl önce Şoför Nebahat filminde rol aldığı İzzet Günay ile yıllar sonra bir araya gelecek.

 Derneğin Kadıköy’deki binasında 10 Aralık Pazar günü ‘Nice Mutlu Yıllara, Şoför Nebahat Abla’ adıyla düzenlenecek etkinlikte, filmdeki bazı sahneler canlandırılacak. 

Etkinlikte ayrıca, dolmuş durağında kesilecek pastayla Fatma Girik’in hem 75’inci yaş günü, hem de Yeşilçam’daki 60’ıncı yılı kutlanacak. 

SAMİ HAZİNSES DE VAR

Filmde oyuncu olarak yer alan Sami Hazinses’e ait unutulmaz ‘Şoför Nebahat’ şarkısını, 47 yıl önce Münir Özkul adına stüdyoda seslendiren Feridun Güçlü akordeonuyla yaklaşık yarım asır sonra yeniden söyleyecek.

Etkinlikte, geçtiğimiz aylarda aramızdan ayrılan ve ‘Şoför Nebahat’ serisinin 1960’lı yıllarda çekilen ilk filminin başrol oyuncusu Sezer Sezin de anılacak.

1970 yılında Süreyya Duru'nun yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği “Şoför Nebahat” filminde Fatma Girik, babasından kalan taksiyle, yaşam mücadelesi vererek ailesinin geçimini sağlamaya çalışan güçlü bir kadını canlandırmıştı.


Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tren rayına düşen bebegi canı pahasına kurtaran genç adam helal olsun Yılmaz Özdil Yerli Otomobili Yazdı Sosyal Medyada Paylaşım Rekorları Kırdı Reno var. Pejo var. Bunun da adı “Reco” olsun bari Tulumbada su kalmadı, pil bitti satacak birşey kalmadı borç 450 milyar dolar ne olur çeyreklerinizi bize verin... Bir donumuz kaldı istemedikleri :) CAN SIKICI İDDİA!.. 40 MİLYON EURO ÇÖPTE!..