Reklamlar

‘Ünlü iş adamını tahliye için 1 milyon TL rüşvet aldı’

Bir iş adamının tahliyesi için rüşvet alırken suç üstü yakalanarak tutuklanan İstanbul Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Akdemir ile ilgili soruşturmada Akdemir ile birlikte tutuklanan avukat Serap Bindal ek ifade verdi.
Bindal, hakim Akdemir’in kimleri nasıl tahliye ettiğini anlattı. Bindal’ın ifadesine göre iş adamı Fikret İnan ve eski CEO Cahit Paksoy, hakim Akdemir ile ilişki kurularak tahliye edildi.

Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, Bindal, İnan’ın 1 milyon lira rüşvet verdiğini, Paksoy’dan rüşvet alınıp alınmadığını ise bilmediğini söyledi.
Bindal, 22 Mayıs’ta verdiği ek ifadesinde şunları söyledi:

‘Rüşvetle tahliye edildi’
‘Fikret İnan’ın tahliyesi rüşvetle sağlanmıştır. Avukat Nihat Eşref Dargı ve Fikret İnan’ın ismini bilmediğim kayınbiraderi olan şahıs, avukat Nihat’ın eski tanıdığı bir grup ile anlaşarak Fikret İnan’ın tahliyesini sağladılar.
Nihat Eşref Dargı’nın konuşmalarında bu tahliye için bizzat Silivri cezaevi’ne gidip şifreli şekilde Fikret İnan ile konuşup 1 milyona bu tahliye hususunda anlaştığını da duymuştum. Yine Nihat Eşref Dargı’nın bana söylediğine göre bu hususta aralarında taksitlendirme yoluna gittiklerini de biliyorum.’
devamı için resime tıklayınız
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
PROFESÖRDEN ÇOK ÖNEMLİ DEPREM AÇIKLAMASI!