Ana Sayfa
02 Kasım 2017 ( 1081 izlenme )
Reklamlar

Ülke genelinde büyük operasyonlar çok gözaltı var

IŞİD operasyonlarında 11 günde 283 kişi gözaltına alındı
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) saldırı düzenleyebileceği değerlendirilen şahıslara yönelik operasyonlarda gözaltına alınan kişi sayısını açıkladı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) koordinesinde saldırı arayışında bulunduğu bilgisi edinilen IŞİD terör örgütü mensuplarına yönelik 22 Ekim-01 Kasım tarihleri arasında ülke genelinde operasyon düzenlendi.

25 ilde yapılan operasyonlarda 96’sı Türk, 187’si yabancı uyruklu olmak üzere toplam 283 şahsın gözaltına alındığı belirtildi.

Ayrıca operasyonlarda şunlar ele geçirildi:

– 66 adet el yapımı patlayıcı.

– 2 KG. nevi belli olmayan toz madde.

– 8 adet tabanca (Tabancalardan 3’ü kurusıkı).

– 405 adet tabanca fişeği.

– 3 adet av tüfeği.

– 39 adet av tüfeği fişeği.

– 1 adet pala, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme.

EGM’nin açıklamasınında devamında “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için var gücüyle çalışan Teşkilatımız terör örgütü mensuplarının en kısa zamanda yakalanarak adli mercilere intikal ettirilmeleri için yürüttüğü kararlı mücadeleyi sürdürecektir” denildi.


AĞIR ŞOK!.. GENELKURMAY AÇIKLADI... ŞEHİTLERİMİZ ARDI ARDINA GELİYOR......

TSK’dan son dakika açıklaması: Şemdinli’den acı haber geldi! 8 ŞEHİT!..

Genelkurmay’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada;

“6 ASKER 2 KORUCU ŞEHİT, 2 ASKER YARALI”

“02 Kasım 2017 Perşembe günü Hakkari ili Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde, bölücü terör örgütü tarafından yoğun sis ve kötü hava koşullarından faydalanarak gerçekleştirilmeye çalışılan saldırı girişiminin tespit edilmesi sonucunda meydana gelen çatışmada 6 kahraman silah arkadaşımız ile 2 güvenlik korucumuz şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. 

“OPERASYON SÜRÜYOR”

"Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Çıkan çatışmada 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölgedeki operasyonlara devam edilmektedir.” denildi.

ŞEHİT KORUCULARIN YAKINLARI ÇATIŞMA BÖLGESİNDE


Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Ortaklar bölgesinde, sisli hava ve kötü hava kosullarından faydalanarak sızmaya çalışan PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan güvenlik korucuları Osman Yeşil ve Alaattin Tekin’in Derecik beldesinde bulunan yakınları, çatışmanın çıktığı bölgeye akın etti.

ÇATIŞMA BÖLGESİ BARZANİ SINIRINDA


PKK terör örgütünün ana inleri, Şemdinli’nin güneyi ve batısında yer alıyor.
Eylem ini ise Hakurk da Barzani bölgesinde bulunuyor.

Barzani bölgesindeki dört pkk ana ini- Hakurk-Basyan-Avaşin-Zap- ve Şemdinli içinde dört geçici ini –Balkayalar-Karadağ, Beyazdağ ve İki Yaka- geçici inleriyle PKK terör örgütü Şemdinli’yi çevrelemiş durumda.

İşte pkk inlerini gösterir harita:
Bu pkk terör inlerine 2004’den bu yana kara harekatı yapılamıyor, yapılmadı.
Hava harekatları ise sonuç vermiyor.

Dolayısıyla bu inler yok edilmeden öncelikle Hakkari/Şemdinli rahat uyku yüzü göremez çünkü bu teröristlerin Barzani bölgesinden gelip ülkemize giriş yolu Şemdinli'den geçiyor.

Erdal Sarızeybek


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Simpsonlar Geleceği Nasıl Biliyor ? Doğrular ve Yanlışlar - Tarık Akan yıllar önce akpyi öyle bir elestiri yapmıştıki halen konusuluyor.. İŞGAL YILLARINDA TÜRK DEVLETİNDEN KARELER! TÜYLER ÜRPERTİCİ İlahiyatçı “şifalıdır” diyince masaya koyup “iç” o zaman dedi