Ana Sayfa
17 Kasım 2017 ( 141 izlenme )
Reklamlar

Üç Basit Malzemeyle Dökülen Saçlarınızı Geri Kazanın

Üç Basit Malzemeyle Dökülen Saçlarınızı Geri Kazanın


Dökülen Saçınızı Geri Kazanmak İstiyorsanız 3 Basit Yöntem Kullanın.Saç dökülmenizi engellemek için çok basit yöntemleri aşağıda inceleyelim. Malzemeler: 2 yemek kaşığı Hint yağı 1 yumurta sarısı 1 yemek kaşığı bal Yapılışı: Bir kâsenin içerisine Hint yağını, yumurta sarısını, balı iyice karıştırın. Bu yapılan karışımı ilk önce saç köklerinize ardından da saçlarınıza iyice sürün. Bu kürü kafanızda 2 veya 4 saat bekleterek ardından iyice yıkayın. Saç bonesi kullanarak saçınızdan akmamasını sağlayabilirsiniz. Şampuan ve saç kremi kullanarak iyice saçınızı durulayın. Bu karışımı hafta bir defa 2 ay boyunca tekrar edin. Saçlarınızda yeni saç çıkarak dökülmemesini sağlamaktadır. Bu karışımı hafta da 2 defa da yapabilirsiniz. İşte bu 3 malzemenin nasıl yardımcı olduğu;

Yumurta sarısı: saçımızın daha hızlı ve sağlıklı uzaması için yumurta sarısı aminoasitlerle, proteinlerle ve b esleyici vitaminler olarak çok zengindir. Ayrıca yumurta sarısının içerisinde bulunan biotin, saç köklerinde oluşan saç foliküllerini beslemeye etkendir.

Hint yağı: saç dökülmelerine karşı binlerce yıl kullanılan Hint yağı anti-mantar anti bakteriyel özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda Hint yağı kıl kökü iltihabı, kafa derisindeki mikroplarda da yardımcı olmaktadır. Kafa derisinde bulunan kan akımını düzeltir. Saçlarımızın uzamasına yardımcı olur. Bir araştırmalara göre Hint yağı kafa da oluşan yeni saçların oluşmasını 5 kata kadar arttırmaktadır.

Bal: antiseptik ve antimantırın muhteşem özelliği olan mantar saçınızı nemlendirici özelliğe sahip olarak saçın beslenmesine yardımcı olmaktadır.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat! Kasım ayında herkese şok! Milyonlarca insan bu haberi okuyor… Eski Bakan Namık Kemal Zeybekten ortalıgı karıştıracak sözler "Kuran'da namaz yok namazı zerdüştlerden aldık" Dünyayı Şok Eden Adam: 3 Dakikada Kanser İyileşebilir Müslüman bir baba, 9 yaşından büyük kızına dokunamaz ve bakamazmış çünkü o kız cinsel rüşt yaşına ulaşmış mış!