Ana Sayfa
07 Aralık 2017 ( 39 izlenme )
Reklamlar

Tüketmekte ne kadar geç kalmışım diyeceğiniz bir gıda. Kansere, astıma, alerjiye, yorgunluğa, soğuk algınlığına ve daha birçok derde deva...

Keçiboynuzunun en önemli özelliği nefes darlığına karşı oldukça etkili olması.

Keçiboynuzunun, nefes darlığına karşı etkili olan, etken maddesi hemen hemen başka hiçbir bitkide bulunmamaktadır. Bu etken madde astım rahatsızlıklarında da öyle etkilidir ki kullanıldığında hemen etkisini gösterir. Alerjinin neden olduğu nefes darlığında da başarıyla uygulanabilir.

Nefes darlığı ve alerjik nefes darlığı çekenler için önereceğimiz keçiboynuzu kürü:

Orta büyüklükteki keçiboynuzundan 6-7 adedini önce soğuk su altında yıkayınız. Daha sonra bunları küçük küçük ( 3-4 cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suyun içine atınız. Hafif ateşte 7-8 dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra süzerek suyunu cam şişeye doldurunuz.
Her gün sabah kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı için. Yaklaşık yarım litre olarak hazırladığımız keçiboynuzu suyu üç gün buzdolabında bozulmadan korunabilir.

Her üç günde bir, taze olarak hazırlamanız gerekecektir. Hiç ara vermeden on beş gün devam ediniz. On beş günlük kürü uygularken bir çay bardağı içerisine bir küçük çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız ve sabah kahvaltınız arasında ve de akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz.
Not: Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltınızda ayrıca bal tüketmeyiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TSK'dan 23 Nisan videosu: Küçük hanımlar, küçük beyler... Abdullatif Sener Tayip Erdogan Hakkinda Bilinmeyenleri Tek Tek Desifre Etti! Garip ama gerçek... 256 yıl yaşayan adam: Li Ching-Yuen Böyle insan olmaz olsun