Ana Sayfa
26 Kasım 2017 ( 368 izlenme )
Reklamlar

Şekerin Sağlık Üzerindeki Olumsuz Etkileri Toplumdan Gizleniyor!

Son yayımlanan belgeler, şeker endüstrisinin şekerin sağlık açısından olumsuz etkilerini gizlemek için uzun yıllardır kampanya yürüttüğünü ortaya çıkardı.


Kaliforniya San Francisco Üniversitesi'nde görev yapan bilim insanları, şeker endüstrisinde yer alan büyük şirketlerin, şeker ve kalp hastalıkları arasındaki bağlantıyı açıklayan belgeleri manipüle ettiğini, lobi yaparak varolan çalışmaları da sonlandırdığını ileri sürdü.

"Proje 259" adıyla ortaya çıkan bir araştırma, Şeker Araştırma Derneği tarafından yapılan deneyler sonucunda, şekerin yüksek miktarlarda trigliserit adlı kimyasal bileşeni ürettiğini ortaya koydu.Trigliserit, idrar yollarında yaşanan problemleri, kardiyovasküler sıkıntıları ve kanser ihtimalini yükseltmesiyle biliniyor. 

Araştırmada görev alan Stanton Glantz, "Sigara endüstrisinin yaptığı gibi, şeker endüstrisinin tarihi de kendi çıkarlarına uygun düşmeyen ve kar elde etmesini engelleyen bilimsel araştırmalara uyguladıkları baskıyla dolu"ifadelerini kullandı.Şirketlerin baskılarına rağmen, şekerin erken yaşlarda görülen diyabet, damar tıkanıklıkları ve çocuk obezitesi üzerindeki büyük etkilerinin olduğunu kanıtlayan araştırmalar,sorumluluk sahibi bilim insanları tarafından  yapılmaya devam ediliyor. 

kaynak:sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SON DAKİKA YOK BÖYLE BİR ŞEY !!!! CAMİDE TERAVİ NAMAZINDA ÇOCUKLARA AKILALMAZ D*YAK! ŞOK!.. ANKARA'NIN GÖBEĞİNDE IŞİD ÜSSÜ!.. İsmail küçükkaya canlı yayında agır konuştu böyle namussuzluk olmaz dedi gundeme bomba gibi düştü Erdoğan net konuştu: OHAL’i biz işçilere karşı kullanıyoruz