Tesettürlü olmayan kadınlara "Kabuğu soyulmuş domates" benzetmesi!

607 izlenme04 Eylül 2017
Reklamlar
Akademya Dergisi ve Üsküdar Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl ortaklaşa düzenlediği ‘Yürüyen Büyük Doğu Sempozyumu’nda konuşmacı olarak katılan Emine Merve Akyüz'ün tesettür giymeyen kadını kabuğu soyulmuş domates benzetmesi sosyal medyada tepki çekti.

Geçtiğimiz 2016 yılının 24 - 25 Haziran günlerinde Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde Akademya Dergisi ve Üsküdar Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Yürüyen Büyük Doğu Sempozyumu’a katılan Emine Merve Akyüz, “Büyük Doğu-İbda Külliyatında Kadın” konulu konuşmasında tesettür giymeyen kadın için soyulmuş domates benzetmesi yapması sosyal medyada tepki çekti. İşte Emine Merve Akyüz'ün sosyal medyada tepki çeken o konuşması:

Müslüman kadınında bir tesettür olmalıdır. Başları biraz açılmış, kabuğu soyulmuş domatesi kimse almak istemez. İşte bu anlamda tesettür de kadını mahfezin içine alır onun manasını ve suretini korur.1925 senesinde İstanbul'da yapılan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümü kutlama etkinlikleri. İngiliz arşivine aittir.

30 Ağustos 2017 61081 izlenme
  
Bunlar da İlginizi Çekebilir

İrfan Değirmenci İDO'yu canlı yayında böyle rezil etmişti... Solculara vatan haini diyemezsiniz Darbe gecesi Ankara Emniyet’in önünde sivillere silah mı dağıtıldı? Sadece 1 yudumu yetiyor karaciğeri yenilemeye karnı dümdüz yapmaya!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
15 TEMMUZ DARBE YALANLARI VE GERCEKLERİ kesinlikle izlemelisiniz