Ana Sayfa
06 Kasım 2017 ( 132 izlenme )
Reklamlar

Skandal masalın yayıncısından açıklama!

Nar Yayınları, kamuoyunun tepkisini çeken ve başı kesilmiş bir çocuğun kazanda kaynamasını anlatan öykünün yer aldığı 'Kahkaha Gülleri' kitabıyla ilgili Sözcü.com.tr'ye "Böyle bir hikayenin kitapta yer aldığını sonradan fark ettik ve ardından kitabı satıştan kaldırdık" açıklamasını yaptı.


Nar Yayınları tarafından basılan, İhsan Büyükçolak’ın derlediği ‘Kahkaha Gülleri’ isimli çocuk kitabında yer alan masalda anlatılanlar sosyal medyada infiale yol açtı.

Masalda, başı kesilen bir çocuğun kazanda pişirildiği, ardından bunu gören kız çocuğunun öğretmeni ve üvey annesiyle diyaloğu anlatılıyor. Ayrıca masalda “Ağabeyinin eti asla ağzına değmesin”, “Kemiklerinin hepsini topla gül ağacının dibine göm”, “Dünyada üvey analar böyle işleri çok yaparlar” gibi cümlelerin de yer aldığı görüldü.

‘2009’DA BASTIK, SATIŞTAN KALDIRDIK’

Nar Yayınları’ndan Tayfur EsenSözcü.com.tr‘ye yaptığı açıklamada kamuoyunun tepkisini anladıklarını ifade ederek, kitabın 2009’da yayınlandığını, böyle bir hikayenin kitapta yer aldığını sonradan fark ettiklerini ve ardından kitabı satıştan kaldırdıklarını söyleyerek, “Bizim hatamız, büyükler için düşünülecek bir masalı, 2’inci ve 3’üncü sınıflar için geliştirdiğimiz seride yer vermek oldu. Editör arkadaşın gözünden kaçmış, yayın kurulu fark edince müdahale edildi ve kitap yayından kaldırıldı. Şu anda bu kitap 2’inci sınıflarda okutulmuyor” dedi.

pucca
KAYNAK SÖZCÜ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emin Şirin: Fetullah Gülen ‘Hilmi Özkök Genelkurmay Başkanı olursa rahat ederiz’ dedi Yandaş Yeni Akit gazetesi: Ahiret hayatında Swinger (eş değiştirme) vaad ediliyor Almanyada yaşayan Türklerden Erdogana tepki Ne atacaklar lan bizi içeri, burası Türkiye mi?