Ana Sayfa
26 Ekim 2017 ( 22 izlenme )
Reklamlar

Sinemanın çamı Yeşilçam

Yeşil çam  sineması çok fazla dünya'ya açıl'masada son dönemlerde bir kaç film ile dünya sinemalarında yer edinmeyi başarmıştır. Özellikle bin dokuz yüz altmışlı yıllarda çekilen siyah beyaz filmleri ile yeniden gündemimizde yer almaktadır.

Bazen saçma sapan konuları işlese'de bizlerin vaaz geçilmez sinema kültürümüzdür. insan izlerken yüzüne tebessüm çöküyor hadi canım  diyor bazen abartmışlar yada uçuk diyoruz. 
Büyük köşkler vardır siyah beyaz filmlerde o köşklerde ise şişman aşçı komik bahçıvan, yakışıklı şoför birde evin güzel kızı mevcuttur, evin güzel kızı şımarıktır fakir ama gururlu şoföre gizliden gizliye sevdalıdır.kasvetli filmde izleyicileri tebessüm ettirmek için evde dolanan birde yaramaz ufak bir çocuk vardır oda genelde aşçıya  bahçıvana sulu şakalar yapar seyirciye bakın romantiğiz ama yerine göre güldürmesini biliriz mesajı verilmektedir. Genelde ihanet aşk ihtiras içinde gelişir konu ama sonu mutlu biter siyah beyaz ekrandaki filmler..
Bin dokuz yüz yetmişli yıllara gelindiğinde ise pek bir değişikliğe rastlayamayız konu aynıdır ama sadece renklidir filmlerimiz, renkli olduğu kadar sıcaktır. Yine zengin kızlar fakir oğlanlar veya fakir hizmetçi kızlar zengin şımarık erkeklerin aşk hikayelerini sunarlar, arada mutlaka kötü karakterli platonik aşk acısı çeken yada sırf kıskanma duyusu  olsa gerektir araya nifak tohumu eken şahıslarda yok değildir. 
filmlerin kaderi değişmez sonları büyük oranla şen şakrak huzur ile bitişi yapar. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP’li Aksünger’den Zarrab davası için önemli uyarı: Halk Bankası avukatları kabul etti Muharrem İnce olanı biteni sonuna kadar detaylıca anlattı. Gerçek Bir Hikaye: Psikoloğun Bile İçini Ürperten Esrarengiz Çocuk Meğerse yanlış yapıyormuşuz! Çay demlerken..