Ana Sayfa
23 Haziran 2017 ( 72 izlenme )
Reklamlar

Selin Sayek Böke: Faşizmle müzakere edilmez mücadele edilir, toplumla beraber yürüyerek...

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’na MİT TIR’ları davasında verilen tutuklama kararıyla ilgili bir paylaşımda bulunan Selin Sayek Böke, "Mesele iyi hakim/kötü hakim meselesi değil, faşizm karşısında toplumsal muhalefetin ortaya koyacağı cesaret ve siyaset meselesidir. Çünkü faşizmle müzakere edilmez, mücadele edilir. Toplumla beraber yürüyerek, büyüyerek..." dedi

CHP Milletvekili Enes Berberoğlu'nun MİT TIR'ları davası kapsamında tutuklanmasının ardından bir açıklama da CHP eski parti sözcüsü Selin Sayek Böke'den geldi.
Böke: "E. Berberoğlu’nun tutuklanması adım adım inşa edilen AKP faşizminde yeni adımdır. Bu süreç bugün başlamadı. Yavaş yavaş derinleştirildi. Bir kez daha altını çizelim: Tek çare, Türkiye ‘normal-miş’ gibi yapmadan, faşizm gerçeğini kavrayarak bir siyaset ortaya koymaktır. Mesele iyi hakim/kötü hakim meselesi değil, faşizm karşısında toplumsal muhalefetin ortaya koyacağı cesaret ve siyaset meselesidir. Çünkü faşizmle müzakere edilmez, mücadele edilir. Toplumla beraber yürüyerek, büyüyerek..." dedi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Böyle toplanmamızdan korkuyorlar SOSYAL medyada akplileri trolleyen öyle bir video paylaştılarki bir kaç saatte 500 bin izlendi Bir yalan ancak bu kadar kuyruklu olabilirdi... Onu da ancak tek kişi söyleyebilirdi... ''Atatürk'ün Kıçı Kırık Teknesi'' Diyen Mehmet Metiner'e, Spiker'in Cevabı Sert Oldu..