Ana Sayfa
26 Ekim 2017 ( 27 izlenme )
Reklamlar

Şehirler içinde bir şehir İstanbul

Şehir deyince ilk aklımıza gelen İstanbul'dur, bir çok ülkeden daha büyük bir nüfus oranına sahiptir hatta bazen bir kaç ülkeden bile büyük ve kalabalıktır. yedi tepeli şehir İstanbul, binlerce yıl öncesine dayanır tarihi belkide insanlığın ortaya çıkması ile  hayat bulan şehirdir İstanbul..

Dünyanın gözü üzerindedir İstanbul'un nice komutanlar İstanbul'u almak için savaşlar vermiştir. Nice canlar gitti bu şehri ele geçirmek için, sonunda büyük padişah Fatih sultan Mehmet hana kısmet oldu, yıl  1453 ve o gün bugündür İstanbul'da yaşam bir başka devam ediyor.
Maalesef biz insan oğlu bu güzelim şehrin kıymetini bilemedik betonlaşmaya kurban ettik.  Her yere gök delenler dikildi gök kafes diyoruz onlara çünkü nefes alanımızı daraltıyor, oysa eski haline dokunmayıp orijinal  doğasını değiştirmeseydik daha güzel yaşanılır bir büyük şehir olurdu İstanbul. 
Dünyada eşine az rastlanır bir şehir olan İstanbul muhteşem boğazı ile göz kamaştırmaktadır. Yüzlerce tarihi semtleri sokakları birbirinden güzel yapıları halen günümüze ulaşmıştır. Binlerce yıldır bir çok dine etnik kökene, kültürlere ev sahipliği yapmıştır.. 
Özellikle bin dokuz yüz ellili yıllara kadar bu büyük şehrin sakinleri sokağa çıkarken  giyimine özen gösterirdi, Taksim yani eski ismi Pera'ya takım elbisesini giyer öyle çıkarlardı. kadınları erkekleri oldukça kibardılar. 
Günümüzde artık İstanbul eski doğasını kaybetmek üzere maalesef.
Her şeye rağmen yinede çok güzelsin İstanbul..
 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bu baharatın etkisi bilimsel testlerle kanıtlandı..! Çipli kimlik kartlarını almamış olanlar dikkat, süre kısaldı! Peki, alabilmek neler yapılması gerekiyor? Erken Boşalma Problemi Yaşayan Erkeklere Hayat Kurtarıcı 5 Tavsiye Mobesa kameralarına iki kadın takıldı bakın neler yapıyorlar