Ana Sayfa
19 Nisan 2017 ( 299 izlenme )
Reklamlar

SEÇİMDE ŞAİBE VAR DEMEK ŞUÇ OLDU

İstanbul'da operasyon: 'Evet'i protesto ettiğim gerekçesiyle gözaltına alınıyorum
İstanbul'da referandumu protesto eden çok sayıda kişi ev baskınıyla gözaltına alındı.
İstanbul'da "açıklanan referandum sonuçlarının meşru olmadığına ilişkin propaganda yaptığı" gerekçesiyle çok sayıda kişi ev baskınıyla gözaltına alındı.
İstanbul'da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çok sayıda yurttaşın evine baskın düzenledi. 
İlerihaber’de yer alan habere göre; gözaltına alınanların sayısı henüz bilinmezken, 38 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi. Referandumdan çıkan 'evet' sonucunun şaibeli olduğu, meşru olmadığına ilişkin propaganda yapılması gözaltılara gerekçe olarak gösterdi. 
Bu arada Sendika.org'da yer alan habere göre ise Öğrenci Kolektifleri’nden Denizcan Sarıkaya sabaha karşı düzenlenen baskında ailesiyle birlikte kaldığı evden gözaltına alındı.
Sarıkaya’nın annesi Nurten Sarıkaya, sabah 4.30’da gelen iki polis memurunun “16 Nisan gecesi halkı galeyana getirip sokağa dökmek”suçlamasını gözaltı gerekçesi olarak gösterdiğini, kimlik tespitinden sonra Denizcan Sarıkaya’yı gözaltına alıp Vatan Polis Merkezi’ne götürdüklerini belirtti.
ÖDP operasyonu sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:
"'Evet'in Meşru Olmadığı Yönünde Halkı Galeyana Getirmek' Suçlaması ile İl Yöneticisi Mesut Geçgel evinden TEM tarafından gözaltına alındı."
Geçgel ise gözaltına alındığını sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu:
"'Meşru' olan 'evet' oylarını protesto ettiğim gerekçesiyle gözaltına alınıyorum. At hırsızları boş durmuyor. Memleket bizim. Biz kazandık!"
ABC

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belediye'ye Devletin sıfır desteği ve hatta kösteğine rağmen Komünist başkan'ın belediyesi sürekli kâr ediyor AKP'nin Bakan Yardımcısı Atatürk'e ve Cumhuriyete olan kinini kusunca salonda bulunanlar gereken cevabı vermişler. KREDİ KARTI KULLANANLARIN DİKKATİNE... Feto yine meydan okudu yüzlerine tükürecegim diplomasızlıgını örtmek için...