Ana Sayfa
14 Haziran 2017 ( 367 izlenme )
Reklamlar

Saray'ın danışman sayısı ve maaşları “devlet sırrıymış


Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı, Erdoğan’ın kaç danışmanı olduğu ve bunların ne kadar ücret aldığına ilişkin bilgi edinme talebini reddetti. 

Son dönemde tartışmalı açıklamalarıyla gündeme gelen Erdoğan’ın danışmanları ‘sır’ kapsamına girdi. Erdoğan, Saray’a çıktıktan sonra danışman kadrosunu da arttırmış, hemen hemen her alanda kendisine danışman tutmuştu. 
Bu sayı, daha önce basında 23 olarak yer almıştı. Ancak kesin rakam ve ücretler açıklanmamıştı.
Cumhuriyet muhabiri, Cumhurbaşkanlığı’na bilgi edinme hakkı kapsamında Erdoğan’ın kaç danışmanı olduğunu, bunların toplamda kaç TL ücret aldığını sordu. 
Talebe yanıt veren Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı, 4982 sayılı Kanunun 25. maddesinde yer verilen, “Kurum ve kuruluşların, kamuoyunu ilgilendirmeyen ve sadece kendi personeli ile kurum içi uygulamalarına ilişkin düzenlemeler hakkındaki bilgi veya belgeler, bilgi edinme hakkının kapsamı dışındadır” hükmü gereğince talebin söz konusu kanun kapsamına girmediğini öne sürdü.

Birgün gazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TUTUKLAMA KARARI VEREN HAKİMİN RAKILI VE RABİALI POZUNA MUHARREM ERKEK'TEN TOKAT GİBİ CEVAP SON DAKİKA: Rusya'da metro patlaması! Ölü ve yaralılar var Burhan kuzu canlı yayında bozguna ugradı SOYLU'DAN KILIÇDAROĞLU'NA İNANILMAZ TEHDİT!.