Ana Sayfa
16 Eylül 2017 ( 641 izlenme )
Reklamlar

Sapıklıkta sınır yok…Okulda hayvanlarla ve ölülerle cinsel ilişkiye “olur” diyen kitap

Sapıklıkta sınır yok…Okulda hayvanlarla ve ölülerle cinsel ilişkiye “olur” diyen kitap

Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki Cavit Çağlar Ortaokulu’nda Okul Müdürü Nurettin Köksal’ın talimatıyla Seyda Muhammed Konyevi’ye ait “Ramazan Risalesi ve Üç Aylar” kitabı dağıtıldı.
Kitap içeriğinde, “Herhangi bir hayvan ile cinsel ilişkide bulunarak ya da istimna ile menisi akan kimsenin orucu bozulur, yalnız kaza gerekir” benzeri pek çok garip ifade yer alıyor.

Kitabın içerdiğindeki dini ifadelerin çocuklar için uygun olmadığını belirten öğretmenlerin tepkisi üzerinde kitap birkaç saat içerisinde geri toplandı.
Nöbetçi öğrenciler tarafından ders içerisinde 7’nci ve 8’inci sınıf öğrencilerine dağıtılan kitapların içeriğini bilmeyen görevli öğretmenlerin, dağıtıma itiraz ettikleri bildirildi.
Öğretmenlerin kitabı inceledikten ve çocuklar için “uygunsuz” pek çok ifadeyi gördükten sonra okul müdürü ile tartıştıkları, tartışmaların ardından kitabın birkaç saat içerisinde geri toplandığı öğrenildi.

Öğretmenlerin itirazıyla kitap toplanıyor

BirGün’ün edindiği bilgiye göre, öğretmenler kitabı inceledikten sonra Müdür Köksal ile tartışmaya başladı. Kitabın dağıtımı için, “Milli Eğitim’in onayı var mıdır?” sorusu üzerine Köksal’ın, “Ben yazarını tanıyorum” dediği belirtildi.
Öğretmenlerin kitabın içeriğine itiraz etmesi üzerine öğretmenlerin “dinsizlikle” suçlandığı ve “Siz de kaynak kitap aldıramazsınız” tehdidi ile karşılaştığı öğrenildi.
Bütün tartışmalara karşın öğretmenlerin, kitabın içeriğinden kaynaklı çocuklar için uygun olmadığında ısrar etmesi üzerine kitabın birkaç saat içerisinde geri toplanarak öğretmenler odasına getirildiği bildirildi. Kitapların toplatılmamaması halinde, 5’inci ve 6’ıncı sınıf öğrencilerine de aynı kitabın okutulacağı ifade edildi.

Ölülerle ilişkiye girilebilir!

Öğretmenler tarafından incelenen ve karşı çıkılan kitabın içeriğinde tartışma yaratacak bazı ifadeler şöyle:

*Herhangi bir hayvan veya ölü ile cinsel ilişkide bulunarak ya da istimna ile menisi akan kimsenin orucu bozulur, yalnız kaza gerekir.
*Cinsi arzuyu tam tatmin etmek. İster cinsi ilişkide bulunan (etkin), ister bulunulan (edilgen) olsun cinsi ilişkide bulunanlara kefaret orucu tutmaları gerekir. Bu ilişkide boşalma olmasa da temasın gerçekleşmesiyle suç gerçekleşmiş olur. Ancak temas edilenin yaşayan şehvet duyulabilecek bir yaşta olması şarttır. Eğer bir kadın kendisini küçük çocuk ya da deli ile ilişkide bulunmak için teslim ederse yine kefaret orucu gerekir.
*Unutarak yemek, içmek ya da cinsel ilişkide bulunmak orucu bozmaz. Oruçlu olduğu halde unutarak yiyip içen kimse, orucunu tamamlasın. Onu yedirip içiren ancak Allah’tır. Cinsi ilişkide aynı manadadır. İlişki sırasında oruçlu olduğunu hatırlayan, hemen ilişkisini çeker. Eğer hatırladıktan sonra, beklerse orucu bozulur. Sabah vaktı girmiş olma korkusu ile kendini çekse de sabah vakti girdikten ve kendini geri çektikten sonra, menisi aksa bir şey lazım gelmez.

‘Kısa etek giyen öğrenci aranıyordur’
Edindiğimiz bir diğer bilgiye göre ise, okulda birden fazla çocuk, Köksal’ın fotoğraf çekmesi için okula getirdiği akrabası tarafından tacize uğruyor. Yaşanan taciz olayından sonra çok sayıda velinin okula gelerek dilekçe doldurduğu ve olayı mahkemeye taşıyacağı belirtildi.
Köksal’ın veliler ile konuşarak dilekçelerini geri çektirdiği, ancak velilerden birinin ısrarlı tutumu sonucunda olayın mahkemeye taşındığı ve tacizcinin tutuklandığı ifade edildi.
Yaşanan tutuklamanın ardından Müdür Köksal’ın, öğretmenler odasında sürekli kız öğrencileri suçlayarak, “Öğrencinin eteği kısaysa aranıyor” dediği bildirildi.
Öğretmenler tarafından ikaz edilmesine rağmen tutum ve davranışlarını değiştirmeyen Köksal’ın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikâyet edildiği, fakat sadece sözlü uyarı aldığı öğrenildi.

http://cumhuriyetpostasi.com/sapiklikta-sinir-yok-okulda-hayvanlarla-ve-olulerle-cinsel-iliskiye-olur-diyen-kitap/Demeny colour films from 1890's film 52 1890 yılına ait görüntüler renklendirilmiş

30 Ağustos 2017 0 izlenme
  

1900'lerin başında çekilmiş eski Istanbul görüntüleri

30 Ağustos 2017 0 izlenme
  1890 bir japon ailesi.. Japanese family and tea ceremony 1890's. Film 11206

30 Ağustos 2017 0 izlenme
  

1925 senesinde İstanbul'da yapılan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümü kutlama etkinlikleri. İngiliz arşivine aittir.

30 Ağustos 2017 0 izlenme
  
Demeny colour films from 1890's film 52 1890 yılına ait görüntüler renklendirilmiş

30 Ağustos 2017 0 izlÖnerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kocası salonda uyurken sevgilisini yatak odasına aldı!! Akp ve Feto ilişkisini öyle anlattıkı Akpl'liler sus pus.. ŞOK!.. SIĞINMACILARA HARCANAN PARALAR KAYIT DIŞI!.. Sayıştay: Suriyelilere 30 milyar dolar yardım kayıt dışı harcandı Levent Gültekin'den sosyal medyayı sallayan konuşma