Ana Sayfa
18 Nisan 2017 ( 3294 izlenme )
Reklamlar

SADETTİN TANTAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMA!

Yurt Partisi Lideri Sadettin Tantan, “YSK, anayasayı ihlal etmiş, kendisini sorgulanabilir konuma getirmiştir. Kurumu bu şekilde karar vermeye mecbur kılan tutsaklık nedir? Yüzde 57’ye varan ’Hayır’ oyunun, YSK’nın eliyle gasp edildiği ortaya çıktı” dedi. 


Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, açıklanan referandum sonuçlarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Sadettin Tantan, “YSK, hem kendi yasasını, hem Seçim Kanunu’nu, hem de Anayasa’yı ihlal etmiştir. Adeta kendisini sorgulanabilir bir konuma getirmiştir. YSK’yı bu şekilde karar vermeye mecbur kılan tutsaklık nedir? YSK’yı oluşturan heyetin Türk kamuoyunu aydınlatması gerekmektedir. 

Açık ve net bir şekilde görülmüştür ki, Türkiye’de, Türkiye’nin bölünmesini istemeyen, demokratik ve hukuk zemininde ülkenin ilerlemesini sağlamak isteyen halkın, bir araya geldiği ve yüzde 57’ye varan bir ’Hayır’ oyu bizzat YSK eliyle gasp edildiği ortaya çıkmıştır. Çok acı bir gerçektir” açıklamasında bulundu. 

“ASLINDA YÜZDE 53-57 ’HAYIR’ ÖNDE” Tantan, şöyle konuştu: 

“Referandum sonuçları aslında yüzde 53-57 ’Hayır’ önde. Evet oyları düşük. Ancak YSK’nın da katkılarıyla zoraki bir ’Evet’ oluşturulmuştur. İnce bir nokta da şudur: Ülke, kula kul olmaya meyilli. Bunların Allah’ın insanlara verdiği hakkı bir kişiye teslim etmesi Türkiye’deki inanç sistemini de sorgulanabilir hale getirmiştir. İnsanoğlu Allah’ın kuludur. Yaradılışla Allah’ın insanoğluna verdiği en büyük ödül aklını özgürce kullanmasıdır. Aklını bir kişiye teslim etmesi, İslamı savunan bir siyasi iktidarın inanç değerlerinin çökmesinin göstergesidir. Bu da inanç sisteminin yeniden sorgulanmasını gerektirir.” 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yıllarca Hemşirelik Yapmış Birinin Gözünden Ölüm Döşeğindeki İnsanların En Çok Pişman Olduğu 5 Şey ‘MaltaFiles’ sızıntısında yeni iddia: Erdoğan ailesine 25 milyon dolarlık gemi ‘hediye edilmiş’ BAKANLIK UYARDI!!ÖLÜMCÜL TEHLİKE.!!EVİNİZDE VARSA HEMEN ATIN..! Suriye’den savaştan kaçtı ama! Türkiye bu haberi konuşuyor… dünyada hale iyi insanlar var