SADATÇI Nevzat Tarhan'dan itiraf . "15 Temmuz'da 1000 SADAT milisi savaştı."

2486 izlenme08 Mayıs 2017
Reklamlar

Emekli tuğgeneral olan Tanrıverdi aynı zamanda SADAT’ın kurucusudur. Peki, Adnan Tanrıverdi kimdir? SADAT nedir?

Kara Kuvvetleri Sağlık Daire Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 30 Ağustos 1996 yılında kadrosuzluktan emekliye sevk edilen Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, Erdoğan’ın yeni başdanışmanı oldu. 1964 yılında Kara Harp Okulu’na giren Tanrıverdi, 1976-1978 yıllarında Kara Harp Akademisi’nde öğrenim görerek 1978 yılında kurmay subay statüsünü kazandı. Aynı zamanda eski Akit yazarlarından biri olan Tanrıverdi 30 Ağustos 1992 tarihinde ise tuğgeneralliğe yükseltildi.

ASKERLİKTEN SONRA NE YAPTI?

Adnan Tanrıverdi, emekliye ayrıldıktan sonra, 5 yıl Adaleti Savunanlar Derneği’nin Genel Başkanlığı görevini üstlendi. Tanrıverdi, ASDER Onursal Başkanı olarak, Müslüman ülke silahlı kuvvetlerinin organizasyonu ve stratejik kullanımına danışmanlık, son kullanıcıdan eğitici seviyesi kadar özel konularda eğitim ve harp, silah ve araçlarının temini, bakım ve onarımı hizmetlerinde görev yapmak üzere SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık Şirketi’ni kurdu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaddafi gerçekleri.. kesinlikle izleyiniz ibretlik Çin'de akılalmaz olay . DÜNYANIN EN GÜÇLÜ TIRI, TAŞIDIĞI YÜK ŞOK ETTİ BAKIN NE TAŞIYORLAR Bomba İddia! “Kürdistan Kuruldu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Atatürk deyince size ne ifade ediyor...Sokak röportajı