Ana Sayfa
28 Mayıs 2017 ( 761 izlenme )
Reklamlar

Reşat Petek FETÖ ödüllüsü çıktı

Reşat Petek FETÖ ödüllüsü çıktı

FETÖ çatı davasında Fetullah Gülen ile birlikte yargılanan 73 kişiden biri olan ve terörden arananlar listesinde yer alan Halit Esendir'in başkanı olduğu Medya Etik Konseyi Derneği, son çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile kapatıldı.

PETEK KENDİ SİTESİNDEN DUYURDU

Gazeteci Çağlar Cilara, derneğin geçmiş yıllardaki faaliyetleri ile ilgili yaptığı araştırmada TBMM'de kurulan 15 Temmuz Darbesini Araştırma Komisyonu Başkanı AKP’li Reşat Petek'in, 17-25 Aralık operasyonlarından sonra Medya Etik Konseyi Derneği tarafından ödüllendirildiği bilgisine ulaştı.
Petek, 17-25 Aralık operasyonlarından sonra 4 Nisan 2014 tarihinde FETÖ'yle bağlantılı olduğu söylenen dernek tarafından en iyi köşe yazarı seçildi. Petek, aldığı bu ödülü kendi internet sitesinden de duyurdu.

EN KÜÇÜK İLİŞKİ BİLE CEZALANDIRILACAK
Zamanlamaya dikkat çeken Çağlar Cilara şöyle konuştu:
"Son çıkarılan KHK ile 2007 yılında FETÖ'cüler tarafından kurulan Medya Etik Konseyi Derneği kapatıldı. Derneğin yönetim kurulunda ağırlıklı olarak FETÖ'cü gazeteci ve televizyoncuların olduğu biliniyor. Hükümet ise 17-25 Aralık 2013 tarihinden sonra FETÖ ile en küçük ilişkisi bulunan kişilerden bile hesap sorulacağını söylüyor. Bugün 15 Temmuz Darbesini Araştırma Komisyonu’na başkanlık yapan Ak Parti Milletvekili Reşat Petek, 4 Nisan 2014 tarihinde, yani 17-25 Aralık operasyonundan sonra, FETÖ'cülerin kurduğu Medya Etik Konseyi derneği tarafından en iyi internet köşe yazarı olarak seçiliyor ve Reşat Petek bu ödülü FETÖ'cülerden alıyor ve bunu da kendi internet sitesinden duyuruyor." Kaynak: odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜRKİYE TETİKTE ŞOK İDDİA istafa depremi Mhp eriyor iyice Son dakika haberi… İşte Reza Zarrab’ın ilk savunması… öttürüyorlar zarrabı 2 POLİS TUTUKLANDI! KADIN ÖYLE BİR DELİL SUNDU Kİ...