Ana Sayfa
29 Kasım 2017 ( 1248 izlenme )
Reklamlar

Ötmeye başladı... Reza Zarrab’tan Zafer Çağlayan açıklaması: Rüşvet verdim Reza Zarrab: "Zafer Çağlayan'a 45 - 50 milyon Avro rüşvet ödediğimi sanıyorum."

Zafer Çağlayan'a İran altın anlaşmasını ayarlaması için rüşvet verdiğini söyledi.


Amerikalı gazeteciler Pete Brush ve Benjamin Harvey’nin mahkeme salonundan aktardığına göre Reza Zarrab, dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın “İran işinde kârı yüzde 50-50 paylaşmayı” önerdiğini öne sürdü. Zarrab “Toplamda ona 45-50 milyon euro kadar rüşvet ödemişimdir. Öteki para cinslerini hiç saymıyorum” iddiasında bulundu.

Reza Zarrab: "Zafer Çağlayan'a 45 - 50 milyon Avro rüşvet ödediğimi sanıyorum."


Hakan Atilla’nın yargılandığı davada tanık olmayı kabul eden Rıza Sarraf yeminli ifadesinde, Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile ilgili önemli bilgiler verdi. Sarraf, Çağlayan’a rüşvet verdiğini itiraf etti.

ZAFER ÇAĞLAYAN İRAN İLE YAPILAN İŞLERDEN YÜZDE ELLİ KAR PAYI İSTEDİ

“Eşim (Ebru Gündeş) Türkiye’de ünlü bir sanatçı olduğu için hep göz önünde olan bir kişiydim. Bu yüzden (Halkbank eski Genel Müdürü) Süleyman Aslan ile çalışmak için fazla görünürde olan biriydim. Aslan bu nedenle benimle çalışmak istemedi.” diyen Sarraf, “Aslan sizi geri çevirdikten sonra neden Zafer Çağlayan ile iletişime geçtiniz?” sorusuna  ” İletişime geçtim çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin Ekonomi Bakanıydı.​ Çağlayan’a 45 ila 50 milyon euro arasında bir rüşvet ödedim.​ Çağlayan, İran ile yapılan işlerden yüzde 50 kar payı istedi.”  ifadeleriyle cevap verdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akpli vekilden kan donduran itiraf.. Karaman’daki üniversitede alarm! Vizeler iptal edildi | Son dakika haberleri Burhan kuzu canlı yayında bozguna ugradı Muharrem İNCE AKP & FETO ilişkisini öyle bir yüzlerine vurdu ki !