Reklamlar

Öpüşürken neden gözlerimizi kapatırız.”İşte bunlar hep bilim...

Öpüşürken istemsiz bir şekilde gözlerinizin kapandığına bir çok kez şahit olmuşsunuzdur. Henüz bire bir deneyimlemediyseniz bile, filmlerde ya da dizilerde dudakların birbirine değme anı geldiğinde iki taraf da gözlerini kapar ve sessizliğin eşlik ettiği derin ve tutkulu bir öpüşme sahnesi başlar.

Anasayfa > Genel > “Öpüşürken neden gözlerimizi kapatırız.”
“Öpüşürken neden gözlerimizi kapatırız.”
“Öpüşürken neden gözlerimizi kapatırız.”
26 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 12 kez okundu.

 


Öpüşürken istemsiz bir şekilde gözlerinizin kapandığına bir çok kez şahit olmuşsunuzdur. Henüz bire bir deneyimlemediyseniz bile, filmlerde ya da dizilerde dudakların birbirine değme anı geldiğinde iki taraf da gözlerini kapar ve sessizliğin eşlik ettiği derin ve tutkulu bir öpüşme sahnesi başlar.”Psikoloji alanında araştırmalar yapan bilim adamları, öpüşürken gözlerimizi kapamamızın sebebinin, beynin olan bitene daha fazla odaklanmak istemesiyle bağlantılı olduğunu söylüyor.”

Peki, hiç bir amacı yokmuş gibi görünen, “Bu adamlar gözleri açık öpüşemiyor mu?” diye düşündüren öpüşürken gözleri kapama davranışımızın altında nasıl bir motivasyon yatıyor? Neden öpüşürken gözlerimizi kapama ihtiyacı duyuyoruz?
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Muharrem ince konustu saray sallandı