Ana Sayfa
09 Kasım 2017 ( 841 izlenme )
Reklamlar

Öksürmekten Ciğeri Sökülenlere Derman Olacak Doğal Karışım

Karabiber ve bal karışımının en büyük faydası tabi ki öksürük üzerinedir.

Karabiber, kimi zaman farklı hastalıklardan dolayı meydana gelen öksürüklerin giderilmesi, kimi zaman da farklı alerjik durumlarda meydana gelen inatçı öksürüklerin giderilmesinde çok büyük faydalar göstermektedir.
Bal ilave edildiğinde ise etkisini daha da arttırmaktadır. Kaynar suyun içerisine çekilmiş karabiber ve bal ekleyerek karıştırın. Demlendikten sonra süzüp içebilirsiniz.

Öksürüklerden ve akciğerinizdeki mukustan kurtulmak için ev yapımı bir karışım var. Tek yapmanız gereken bölgeye ‘bal sargısı’ uygulamak.

Bal sargısı hazırlamak için gerekli malzemeler:
– Organik bal
– Hindistancevizi yağı
– 1 çay kaşığı un
– Peçete veya gazlı bez
– Flaster bant

Hazırlanışı:
Un ve balı karıştırın. Hindistancevizi yağını ılık halde karışıma ekleyin. Karışımı peçetenin üstüne dökün ve göğsünüze yapıştırın. Son olarak da flaster bant ile göğsünüze yapıştırın.Yetişkinler bal sargısını gece yatarken yapıştırıp sabaha kadar bekletmeli. Çocuklar ise uyumadan birkaç saat önce yapıştırmalı ve uyurken çıkarmalı. Öksürüğünüz geçene dek her gece bu yöntemi uygulayın.


kaynak bilgi doktoru


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BUNU YAPAN YANACAK… Dikkat Limonları Kesip Yatak Odanızda Saklayın Mucizeye Şahit olun! Sosyal medyada haluk levent fırtınası NİHAT GENÇ'TEN BAZILARINI ÇILDIRTACAK YAZI... Ey millet kim büyüttü bu korkudan altına sıçan milliyetçileri...