Neymiş efendim ATATÜRK sarıklıları astırmışmış.. Dedeleri dinleyelim birde

335 izlenme 19 Mayıs 2017
Reklamlar
Tarihin bir bilim dalı olduğunu bilmeyen, Cumhuriyeti nerdeyse bir asır geçmesine rağmen içine sindiremeyen, bilgiden kültürden yorumdan bihaber tarih yalancıları toplumun cahil kesiminin desteğini  almak için bazı klasik sloganlar üretirler. Bu yalanların en başında gelenlerinden biri ise Atatürk’ün gerçekleştirdiği şapka devrimi yüzünden binlerce alimin idam edildiği yalanıdır. İddiaya göre Atatürk millete zorla şapka giydirmiş, giymeyenleri ise sorgusuz sualsiz idam etmiş. Sanırsınız ki devlet sokakta kapı kapı dolaşarak şapka giymeyenleri yakalamış, başına zorla şapka takmış, giymeyeceğim diyenleri de idam etmiş. Böyle anlatınca komik gelen bu iddia allanıp pullanıp biraz da duygu sömürüsü ile soslanınca tarih konusunda cahil olan insanlara yedirilebiliyor. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Deprem anı. Hayretler içinde izleyeceksiniz Uğur Dündar yazdı: Başbakan Yardımcısı, Kılıçdaroğlu’nu ölümle mi tehdit etti? "Kadınlar araba kullanamaz".. biz demiyoruz. Hocamız diyor. "ARABA KULLANAN KADINLAR ŞEHVET DÜŞKÜNÜ" oluyormuş İLAHİYATÇI ÖĞRENCİ KONUŞTU SOSYAL MEDYADA BÜYÜK YANKI UYANDIRDI! MUTLAKA İZLEYİN PAYLAŞIN!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
KAMER GENÇ FETOYU ANLATIRKEN AKP'LİLER LİNÇ ETMEYE KALKMIŞTI..
http://cdn00.vidyomani.com/c/7/8/7/neymis-efendim-ataturk-sariklilari-astirmismis-dedeleri-dinleyelim-birde/index.html#fb