Ana Sayfa
20 Mayıs 2017 ( 1296 izlenme )
Reklamlar

Müdür yardımcısı 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulundu


Van’ın Erciş ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki bir çocuk okulun Müdür Yardımcısı'nın cinsel istismarına maruz kaldı. 

Kadın öğretmenin olayı fark etmesi üzerine istismarcı gözaltına alınırken, telefonla aranan Milli Eğitim Müdürü Erol Şimsek, ilk olarak istismarı yalanlayarak üzerini örtmeye çalıştı.
Olayın yaşandığını kanıtlayan ifadeler kullanmamız üzerine köşeye sıkışan Şimşek, “Bu durum haber olursa memleketimizin adı bozulur, lütfen haber yapmayalım” şeklinde savunma yapması dikkat çekti.

Çocuklara zaafı varmış

Gazete Yaşam'ın haberine göre; daha öncede okuldaki çocuk öğrencilere zaafı olduğu ileri sürülen M.D.’nin sürekli ilgi duyduğu ve bu ilginin kadın öğretmenin dikkatinden kaçmadığı belirtildi. Son olarak istismarcının çocuğu taciz ettiği fark edilmesi üzerine olayla ilgili jandarmaya haber verildiği, olay yerine gelen jandarmanın istismarcı M.D’yi gözaltına aldığı öğrenildi.
Yaşanana istismar üzerine telefonla aradığımız Erciş Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Şimşek yaptığımız ilk görüşmede istismarı inkar ederek böyle bir olayın yaşanmadığını ve iddiaların asılsız olduğunu savundu. Şimsek’in istismarı örtbas etmesi üzerine olayın görgü tanıklarının olduğu ve jandarmanın olayla ilgili müdahalede bulunduğu ifadelerimiz sonrası köşeye sıkışan Şimsek, bu sefer olayı doğrulayarak konu hakkında inceleme başlattıklarını ifadelerine yer verdi.

‘Aman kimse duymasın, memleketin adı bozulur’

Yapılan telefon görüşmesi devamında gerçeği daha fazla inkar edemeyen Şimşek, olayın gizli tutulması ve basına yansıtılmaması ricasında bulunarak toplumun cinsel istismara karşı nasıl susturulduğu acı gerçeği açığa çıkardı. Şimşek, “Olay aslında büyütülecek bir olay değil. Öğrencimizin öğretmeni öğrencinin elini tutarken yanlış anlaşılmış. Lütfen olayı büyütmeyelim memleketin adı bozulmasın. Zaten gerekli işlemler başlatıldı”
Yurt gazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan net konuştu: OHAL’i biz işçilere karşı kullanıyoruz SEYİT ONBAŞI'YA SAVAŞTAN SONRA NE OLDU? Kahramanlarımızdan Koca Seyit'i hepimiz biliriz. Ama hiçbir bu kadar detaya inmiş miydiniz? İmam, Kuran kursunda 5 kız çocuğuna cinsel tacizde bulundu Avrasya Tünelinin 2 aylık zararı dudak uçuklattı ve devlet bunu 24 yıl 5 ay boyunca ödemeye devam edecek. Uyan Türkiye!