Ana Sayfa
02 Kasım 2017 ( 1530 izlenme )
Reklamlar

AKP'li Bakan'ın sözleri Turgut Özal'ı mezarında ters döndürecek

Meclis’teki dünkü oturumda tutanaklarda dikkat çeken bir diyalog yaşandı. Meclis’teki tartışma MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek’in, Çevre Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na yönelttiği soru ile başladı.

TARTIŞMA YARATAN BARAJ

MHP’li Şimşek sorusunda Mersin'deki Pamukluk baraj inşaatının neden devam etmediğini sordu ve birçok projenin yerinde saydığını ifade ederek, bu projelerin akıbetini öğrenmek istedi.  Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da, Pamukluk baraj inşaatını alan firmanın iflas ettiğini ve bu sebeple yeniş ihale yapıldığını söyledi.

Bakan Eroğlu’nun “Mersin’e suyu biz getirdik” şeklindeki sözlerine sert çıkan MHP’li Baki Şimşek tekrar söz alarak şöyle dedi:

“Herhâlde Sayın Bakana yanlış bilgi verdiler. Mersin'e ve Tarsus'a suyu biz getirdik." diyor, getirdikleri su nerede? Mersin milletvekilleri burada, Mersin'e ve Tarsus'a yeni bir su gelmemiştir. Mersin'in ve Tarsus'un suyu yıllardır Berdan Çayı'ndan sağlanmaktadır. Hâlâ aynı kaynaktan sağlanmaktadır. Bunlar da yıllar önce yapılmıştır.”

Bunun üzerine şöyle bir diyalog yaşandı:

“Bakan Eroğlu - İsale hattını biz yaptık.

MHP’li Şimşek - Sayın Bakanın Tarsus'a ve Mersin'e getirdiği su nerededir, bunu bir açıklasın.

Bakan Eroğlu - Peki, açıklayayım.

Başkan - Sayın Bakan, buyurun.

Bakan Eroğlu -  Berdan Barajını da biz yaptık. Konuyla ilgili kitapçığı göndereyim size.”

O BARAJ NE ZAMAN YAPILDI

Bakan Eroğlu “Berdan Barajını da biz yaptık” dedi. Fakat Berdan Barajı, Mersin’de Berdan Çayı üzerinde 1975 yılında inşa edilmeye başlandı ve 1984 yılında bitirildi. AKP’nin kuruluşundan yıllar önce açılan barajla ilgili Çevre ve Orman  Bakanı’nın “biz yaptık” demesi dikkat çekti.

Berdan Barajı, 19 Ekim 1984 yılında dönemin Başbakan'ı, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından açılmış, ve o açılış o dönem Milliyet gazetesinin sayfasına böyle yansımıştı.

  

 Fethi Yılmaz

kaynak  Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

“Yurtdışında bir kuruş param varsa makamda bir dakika durmayacağım AK Parti Berat Albayrak'tan rahatsız! Yüzüğü taktı kaynana önünde göbecikleri attı Mansur Yavaş’tan manidar Melih Gökçek tweeti