Mıknatısın gücü adına. İzlemesi zevkli stres atıcı bir video

176 izlenme26 Nisan 2017
Reklamlar

 

Demir, nikel, kobalt gibi maddeleri çekme özelliği gösteren cisimlere MIKNATIS denir. Doğal ve yapay olmak üzere iki çeşit mıknatıs vardır.

Doğal mıknatıs: İçerisinde manyetit adı verilen demir oksit bileşiği içeren kayaç doğal mıknatıstır.

Yapay mıknatıs: Bizim kullandığımız mıknatıslar yapay mıknatıslardır. Mıknatıslar kullanım alanlarına göre farklı şekil ve büyüklükte yapılır. Yapay mıknatısların yapımında daha çok demir ve çelikten yararlanılır. Mıknatısın kuzeyi gösteren ucu N ve güneyi gösteren ucu S ile gösterilir. Burada N ve S harfleri kuzey (North) ve güney (South) sözcüklerinin İngilizce karşılığının ilk harflerinde gelmektedir. Mıknatısın zıt kutupları birbirini çeker, aynı kutupları birbirini iter. Her mıknatısın çevresinde manyetik alanı vardır. Mıknatısın manyetik alan kuvvet çizgileri kuzey kutbundan çıkar, güney kutbunda son bulur.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BELGE KRİZİ BÜYÜYOR... CHP'DEN BİR HAMLE DAHA! Akciğerleri temizleyen,Yenileyen ve bir gecede mukusu temizlemek için kullanılan mucizevi iksir Gerçekleşmeye Başladı bile! Astroloğundan Analistine, Uzmanlardan 2017 İçin Yapılmış 14 Kehanet Berat Albayraktan 15 temmuza dair çelişkili açıklamalar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Başbakan Binali Yıldırım, İsmail Küçükkaya'nın programına konuk oldu. Programa Yıldırım'a sorulan 'zor sorular' damga vurdu.