Mıknatısın gücü adına. İzlemesi zevkli stres atıcı bir video

181 izlenme26 Nisan 2017
Reklamlar

 

Demir, nikel, kobalt gibi maddeleri çekme özelliği gösteren cisimlere MIKNATIS denir. Doğal ve yapay olmak üzere iki çeşit mıknatıs vardır.

Doğal mıknatıs: İçerisinde manyetit adı verilen demir oksit bileşiği içeren kayaç doğal mıknatıstır.

Yapay mıknatıs: Bizim kullandığımız mıknatıslar yapay mıknatıslardır. Mıknatıslar kullanım alanlarına göre farklı şekil ve büyüklükte yapılır. Yapay mıknatısların yapımında daha çok demir ve çelikten yararlanılır. Mıknatısın kuzeyi gösteren ucu N ve güneyi gösteren ucu S ile gösterilir. Burada N ve S harfleri kuzey (North) ve güney (South) sözcüklerinin İngilizce karşılığının ilk harflerinde gelmektedir. Mıknatısın zıt kutupları birbirini çeker, aynı kutupları birbirini iter. Her mıknatısın çevresinde manyetik alanı vardır. Mıknatısın manyetik alan kuvvet çizgileri kuzey kutbundan çıkar, güney kutbunda son bulur.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alzheimer Ve Demansı Önlemek İçin Bu 9 Şeyi Şimdiden Alışkanlık Haline Getirin AKPLİ VATANDAŞ PARTİSİNİ YERDEN YERE VURDU Aykut Erdogdu öyle konuşmuşki Akpli vekiller çıldıracak Amerika ile sorun yaşadığımız bu günlerde yeniden gündeme gelen video

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ankarada moraller bozuk hedefte Erdoğan var