Ana Sayfa
26 Mayıs 2017 ( 132 izlenme )
Reklamlar

Mediha Olgun ve Gökmen Ulu tutuklandı, Yonca Yücekaleli serbest

FETÖ suçlamasıyla 19 Mayıs günü gözaltına alınma kararı verilen 3 arkadaşımız Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Savcılıkta ifadeleri alınan arkadaşlarımız haklarındaki iddiaları kabul etmedi. Ancak savcı, 3 arkadaşımız için tutuklama istedi ve mahkemeye sevk etti. Mahkeme tarafından ifadesi alınan Mediha Olgun ve Gökmen Ulu tutuklandı, Yonca Yücekaleli ise serbest bırakıldı.

Mediha Olgun ve Gökmen Ulu tutuklandı, Yonca Yücekaleli serbest

FETÖ suçlamasıyla 19 Mayıs günü gözaltına alınma kararı verilen 3 arkadaşımız Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Savcılıkta ifadeleri alınan arkadaşlarımız haklarındaki iddiaları kabul etmedi. Ancak savcı, 3 arkadaşımız için tutuklama istedi ve mahkemeye sevk etti. Mahkeme ifadesini aldığı İnternet Sorumlu Müdürü Mediha Olgun, İzmir Muhabiri Gökmen Ulu tutuklanırken, Mali İşler Müdürü Yonca Yücekaleli serbest bırakıldı.

tutuklma

BUGÜN YAŞANANLAR….

Adliye’deki demokrasi nöbeti sürüyor. İşte Sözcü’ye yönelik algı operasyonundan dakika dakika gelişmeler ve arkadaşlarımız için son durum;

Aralarında CHP, Türkiye Barolar Birliği, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Atatürkçü Düşünce Derneği ve İstanbul Barosu’nun da bulunduğu çok sayıda siyasi parti, kurum ve sivil toplum kuruluşu da Sözcü’ye destek olmak için sabah saatlerinde Çağlayan Adliyesi’ne geldi. Sözcü Avukatı Celal Ülgen’in basın açıklaması öncesi konuşan siyasiler ve STK temsilcileri destek mesajları verdi.

CHP’li Barış Yarkadaş “Bugün burada yargılanmak istenen gazeteciliktir. Efendim neymiş darbeciler Sözcü’nün haberinden Cumhurbaşkanı’nın yerini öğrenmiş…
İki mesele var. Sözcü’yü kapatıp muhalefetin sesini kısmak herkesi havuz medyasına mahkum bırakmak istiyorlar. Sözcü gazetecilik yapmıştır. Sözcü iktidarın önünde düğme iliklemediği için susturmak istiyorlar.
Sözcü gazetecilik yapıyor ve bundan sonra yapacak” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP Gençlik Kolları Konferansı'nda iç savaş tehdidi Yılanın maymun ve kediler ile çekişmesi İDDİA AĞIR!.. CAN ATAKLI YAZDI... GÜL DUMAN!.. Müjde Ar: 2.5 yıl hapsim var, ağzımı çok açamıyorum HİÇBİR BASKI REJİMİ SÜRMEZ”