Ana Sayfa
24 Haziran 2017 ( 299 izlenme )
Reklamlar

Marketten Meyve Çaldı Diye Böyle Cezalandırıldı - Hayvanseverler Ateş Püskürüyor

Her gün maalesef bir hayvan istismara veya işkenceye uğruyor. Dünyanın her yerinde durum aynı. Hayvanları bir canlı gibi görmeyip onlara acımasızca davrananlar olduğu sürece bu tür işkencelerin sonu olmayacak gibi görünüyor.

Yapabileceğimiz tek şey bu kişileri gördüğümüzde ihbar etmek ve toplumu hayvanlar hakkında daha bilinçli hale getirmek.

İşkencenin son örneği Hindistan’da görüldü. Acıkan bir maymun yerel bir markete girerek yiyecek çaldı. Bu hareketini her gün tekrarlamaya başladı. AFP’nin aktardığına göre maymun 6 ay boyunca marketi ziyaret edip yiyecek aşırmış.

Maymun her ne kadar kötü bir davranışta bulunsa bile insanların ona yaptığı işkenceyi kesinlikle haketmiyor.

Bir gün market sahibi maymunu meyve çalarken yakaladı. Ellerini ve ayaklarını ters şekilde bağlayarak sokağın ortasına koydu.

AFP’nin aktardığına göre maymun herkes tarafından yuhalanmış ve işkenceye maruz kalmış.

Fotoğrafları ise orada olayı anlamsızca izleyen biri çekmiş.

Maymuna işkence edildiği için kimse ceza almadı.

Bardağı taşıran son damla ise öfkeli bir adamın maymunun yanına yaklaşarak kafasına sertçe bir darbe vermesi oldu. Sonra birileri araya girip maymunun iplerini çözdü ve kafese koydu.

Maymun yetkililere teslim edildi. Yetkililer Daily Mail’e yaptığı açıklamada maymunun kısa süre içinde doğaya salınacağını söyledi.

Hayvanlar asla böyle işkencelere uğramamalı. Yabani hayvanlar tıpkı bizler gibi hayatta kalmak için iç güdüleriyle hareket ediyorlar.

İnsanlar, hayvanlara daha iyi davranmadığı sürece dünya daha iyi bir yer haline gelmeyecek. Paylaşmayı ihmal etmeyin..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ANLAMAYANLARA ANLAYAMAYANLARA 1 DAKİKADA CUMHURİYET ANCAK BÖYLE ANLATILABİLİRDİ ! Fatih Altaylı noktayı koydu..SSK’yı batıran Kılıçdaroğlu değil! Spiker Nazlı Çelik bu akşam Şehit haberlerini sunarken gözyaşlarına hakim olamadı Senin derdin dertmidir vatandaşın derdi yanında