Ana Sayfa
18 Mayıs 2017 ( 399 izlenme )
Reklamlar

Mahfiden Mahfoluşumuzun Beyanı BİTMİŞİZ HABERİMİZ YOK!

Ekonomist Mahfi Eğilmez, 5 kırılgan ekonomi arasında yer alan Türkiye ile diğer ülkeler arasındaki ekonomik göstergelere ilişkin bir tablo paylaştı...
 
Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Eğilmez, "Yılbaşından bu yana kırılgan beşli. Kırmızılar paraların USD karşısında durumu. Maviler enflasyon. Yeşiller MB Faizi" ifadeleri kullanarak şu tabloyu paylaştı:
Tabloya göre düşük enflasyon düşük faiz politikası yürütülürken yerel para birimleri de dolar karşısında değer kazanıyor. Kırılgan ekonomilerden sadece Türk lirasının değer kaybettiği görülüyor.
Son dönemde Türk ekonomisinin dış etkilere dayalı yaşadığı sıkıntılara dikkat çekiliyordu ancak bu tabloya göre Türk lirasının değer kaybetmesinin en önemli nedenlerinden biri de iç politikada yaşanan krizler yorumu yapıldı.
YURT GAZETESİ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'li Vekil Eren Erdem'den Başbakan'a zor sorular.. Çocuğun Atatürk’e efsane cevabı: Benzemez kimse sana! 15 Temmuz’u yazarken laikliği hedef aldı ve Fethullah'ı öve öve bitiremediği bu video ile yanıt gecikmedi. Türklerin Kökeni Hakkında Çok Az İnsanın Haberdar Olduğu Bir Konu: Atatürk ve Kayıp Kıta 'MU'