Ana Sayfa
24 Kasım 2017 ( 614 izlenme )
Reklamlar

KULİS,ZARRAB’IN YAKINLARI ERDOĞAN’A HABER GÖNDERİP,ZOR DURUMDA BIRAKABİLİR

ABD’de dolandırıcılıktan tutuklu bulunan Rıza Sarraf’ın yakınlarının, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a haber gönderip Türkiye’deki siyasetçileri ‘zor durumda’ bırakabileceğini söylediği öne sürüldü.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın kulis haberine göre AKP içinde, Sarraf’ın itirafçı değil, ‘savcılık tanığı’ olacağı, bunun da sadece Türkiye değil, İran siyasetini de zorda bırakmak için planlanmış bir oyun olduğu yorumu yapılıyor.


Aynı davada tutuklu bulunan Halkbank’ın eski genel müdür yardımcısı Hakan Atilla’nın avukatlarının da, ‘anlaşma’ yolunu tercih etmesi için kendisine telkinde bulunulduğu AKP kulislerinde konuşulan bir başka konu.

Sarraf’ın ABD’ye gidişinin planlı olduğu, ‘Türkiye’de kalırsa İran ajanları tarafından öldürüleceği’ korkusunun ağır bastığı, bu süreçte istihbarat birimlerinin Sarraf’ı güvenli bir ortamda tutmak yerine, ABD’ye gidişine müdahale etmemelerinin de zafiyet olduğu değerlendiriliyor.

Habere göre Sarraf’ın yakınları, Erdoğan’a haber gönderip ABD’ye gidiş sürecine dair bilgilerinin olmadığını söyledi. Aynı kişiler Sarraf’ın Türkiye’deki siyasetçileri zor durumda bırakacak tavır içinde olabileceğini da aktardı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’nin kurucularından Abdüllatif Şener katıldığı bir televizyon programında Erdoğan’ın diplomasının 2 yıllık olduğunu söyledi. SOKRATES'İN İDAM ANI Onlar asla unutulmadılar Yeşilçamda hatıralarımızı yad etmeye hazırmıyız Yolda yürüyen kadına yumruklu saldırı!