Ana Sayfa
24 Kasım 2017 ( 615 izlenme )
Reklamlar

KULİS,ZARRAB’IN YAKINLARI ERDOĞAN’A HABER GÖNDERİP,ZOR DURUMDA BIRAKABİLİR

ABD’de dolandırıcılıktan tutuklu bulunan Rıza Sarraf’ın yakınlarının, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a haber gönderip Türkiye’deki siyasetçileri ‘zor durumda’ bırakabileceğini söylediği öne sürüldü.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın kulis haberine göre AKP içinde, Sarraf’ın itirafçı değil, ‘savcılık tanığı’ olacağı, bunun da sadece Türkiye değil, İran siyasetini de zorda bırakmak için planlanmış bir oyun olduğu yorumu yapılıyor.


Aynı davada tutuklu bulunan Halkbank’ın eski genel müdür yardımcısı Hakan Atilla’nın avukatlarının da, ‘anlaşma’ yolunu tercih etmesi için kendisine telkinde bulunulduğu AKP kulislerinde konuşulan bir başka konu.

Sarraf’ın ABD’ye gidişinin planlı olduğu, ‘Türkiye’de kalırsa İran ajanları tarafından öldürüleceği’ korkusunun ağır bastığı, bu süreçte istihbarat birimlerinin Sarraf’ı güvenli bir ortamda tutmak yerine, ABD’ye gidişine müdahale etmemelerinin de zafiyet olduğu değerlendiriliyor.

Habere göre Sarraf’ın yakınları, Erdoğan’a haber gönderip ABD’ye gidiş sürecine dair bilgilerinin olmadığını söyledi. Aynı kişiler Sarraf’ın Türkiye’deki siyasetçileri zor durumda bırakacak tavır içinde olabileceğini da aktardı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

75 yaşındaki amcadan muhteşem mesaj var DİNİMİZİ NE HALE GETİRDİLER YAZIKLAR OLSUN !!!! TEPKİ İÇİN PAYLAŞ!!! DİNİMİZE YAPILAN ZULMÜ HERKES İZLESİN.. SON DAKİKA: Selin Sayek Böke'den istifa karar HELAL OLSUN HACI DEDEYE