Ana Sayfa
30 Mart 2017 ( 1452 izlenme )
Reklamlar

KOÇ'TAN HÜKÜMETE ÇARPICI UYARI!..

Rahmi Koç: Kutuplaşma gecikmeden giderilmeli!


Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Türkiye'nin öncelikle iç sorunlarını çözmesi gerektiğine dikkat çekerek, "Toplumsal kutuplaşmanın ve derinleşen görüş ayrılıklarının, gecikmeden giderilmesi gerekiyor" uyarısında bulundu.
20:5930 Mart 2017

90’ıncı yılını geride bırakan Koç Holding’in 53. Olağan Genel Kurulu, Koç Ailesi, Koç Holding üst yönetimi ve hissedarların katılımıyla Nakkaştepe’deki Holding merkezinde gerçekleşti. 

“CUMHURİYET, DEMOKRASİ, LAİKLİK VE ÇAĞDAŞLIK”

Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Faaliyet Raporu açıklamasında dünyada ve Türkiye’deki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 Ülkeler ve bölgeler bazında 2016 yılında ekonomileri iyileştirme gayretlerine rağmen gelir dağılımı eşitsizliğinin farklı platformlarda sık sık dile getirildiğini vurgulayan Rahmi M. Koç, şöyle devam etti:

“Diğer taraftan mezhep ve hükümranlık çatışmaları ile terör eylemleri birçok ülkede milliyetçi, ayrımcı, korumacı ve içe kapanık siyasi akımların ortaya çıkmasına neden oldu.
 Böyle bir küresel ortamda tehditlerden korunmak ve çıkabilecek bazı fırsatları kaçırmamak için öncelikle iç sorunlarımızı çözmemiz gerekiyor. 

Her şeyden önemlisi hepimizi üzen ve yoran toplumsal kutuplaşmanın ve derinleşen görüş ayrılıklarının, gecikmeden giderilmesi gerekmektedir. 

Cumhuriyet, demokrasi, laiklik ve çağdaşlık gibi yıllardır ülkemizin saygınlığını artıran ve milletimizi bir arada tutan ilke ve değerlerin ön plana çıkarılarak, rasyonel ekonomik ve sosyal politikaların uygulanmasının yanında yapısal reformların yapılması elzemdir idafelerini kullandı..

FOTO: DHA


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kilolarınızla Yatarak Vedalaşın Akepe'li Konukları Susturan Konuşma. Helal olsun böyle konusmacılara ihtiyacımız var... ABD'li yazardan 'Türkiye'nin sınırları yakında değişecek' iddiası TRT'de 300 milyonluk FETÖ vurgunu