Ana Sayfa
20 Kasım 2017 ( 6642 izlenme )
Reklamlar

KIŞ GÜNÜ İNSAFSIZ ZAM.. HER GÜN YENİ BİR ZAM

KIŞ GÜNÜ İNSAFSIZ ZAM.. HER GÜN YENİ BİR ZAM HABERİ İLE UYANIYORUZ


Kömüre yüzde 35 zam geldi


Katı Yakıt Satıcılar Derneği Başkanı Mehmet Tiryakioğlu, kömüre yüzde 35 oranında zam geldiğini bildirdi.

Kayseri’de kış aylarının yaklaşması ile beraber vatandaşlar kömürcüler sitesine yöneldi. Kışın yakarak ısınacakları odun ve kömür ihtiyaçlarını gidermek isteyen vatandaşlar, kömürcüler sitesinde işleri artırdı.

Katı Yakıt Satıcılar Derneği Başkanı Mehmet Tiryakioğlu, kış aylarının yaklaşması ile beraber işlerinde artış olduğunu belirtti. Kentte doğalgaz kullanımının artması ile beraber kendi pazarlarında da daralma olduğunu belirten Tiryakioğlu, “İşimiz yavaş yavaş miladını dolduruyor” dedi.

Kömüre yüzde 35 oranında zam geldiğini kaydeden Tiryakioğlu, şunları söyledi:

“Geçen sene 600-650 TL’den sattığımız kömür bu sene 850 TL oldu. Rusya’nın Çin’e olan bağlantısından kaynaklandığını öğrendik. Kömür, yüzde 35 civarında zamlandı. Vatandaşlarımız kömür ihtiyaçlarını 6. Aydan sonra giderirlerse menfaatlerine olur. Talep çoğaldığı zaman ithalatçı firmalar zam yapıyorlar. Eğer 6. Ayda alırlarsa en azından bundan etkilenmezler.”

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Abdullah Gül sahaya indi, aşiret reisleri ile buluştu Müslüman Kardeşler’in uçkuru...Nevşin Mengiden çok konuşulacak bir yazı . 9 dil bilen Ugandalı gelin köy yaşamını seçmiş Gündeme bomba gibi düşen video