Ana Sayfa
25 Kasım 2017 ( 2223 izlenme )
Reklamlar

KILIÇDAROĞLU AÇIKLADI... AKP'DE SARRAF ŞOKU!..

KILIÇDAROĞLU: SİYASET CUKKA YAPMA YERİ, DEĞİLDİR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'da muhtarla bir araya geldi.
Bir muhtarın ABD’de tutuklanan İran asıllı Türk işadamı Rıza Sarraf’ın son durumuna ilişkin sorusu üzerine Kılıçdaroğlu;

“SİYASET CUKKA YAPMAK DEĞİLDİR”

“Siyaset; bir anlamda topluma adanmışlıktır. Muhtar seçildiğiniz zaman mahallelinin sorunlarıyla ilgileniyorsunuz. Her kapıyı çalıyorsunuz, bu seçildiğiniz bölgeye hizmet için. Siyaset de böyledir. Eğer siyaseti bireysel çıkara getirirseniz, yani cebinizi düşünürseniz, onun adı siyaset değil, başka bir şeydir. Rıza Sarraf olayı da böyle bir olaydır” dedi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin İran’a ambargo uyguladığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“YOLSUZLUK OLMASAYDI TÜRKİYE KAZANACAKTI”

“Diyorlar ki doğalgaz, petrol alabilirsin. parayı Türkiye’de tutacaksın, ama eğer İran isterse yiyecek, içecek, giyecek bunları gönderebilirsin, bunları satabilirsin. Onun dışında hiçbir şey satamazsın. Demek ki İran’a gerçek ambargo uygularsan Türkiye kazanıyor, hem parası burada kalacaktı hem de yiyecek isterse satabilecektik, satabilirdik. Ama olay böyle olmadı. Olay, Türkiye- İran ekseninde gelişen bir olay. İki tarafta da rüşvet alanlar var, ceplerini dolduranlar var, köşeyi dönenler var.”

ABD’nin 2007 yılından beri süreci takip ettiğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, şunları dedi:

“SİYASİLERİN ÜLKEYİ ZOR DURUMDA BIRAKMAYA HAKKI YOK”

“ Oturup bakılacak, bakalım mahkemede Rıza Sarraf ne diyecek? Bu Türkiye açısından yeni bir sorun teşkil edecek. Bu elbette siyasi bir olaydır. Suçlanan kim, siyasiler. Ne kadar suçlanacak, ne ile suçlanacak, onu 1-1,5 ay içinde göreceğiz.”

Kaynak: DHA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yaşayan Ölü - Dashi Dorjo İtigelov Adam suyu çekilmiş Erzincan tulumuna dönmüş :) Akp'liler ve Erdoğan bu videoyu görmesin.. joleli Yiğit neler söylemiş.... 2 dakika boyunca aralıksız Müjdat Gezen'e küfür etti! Bu videoyu izleyin karar sizin