Ana Sayfa
31 Ekim 2017 ( 3170 izlenme )
Reklamlar

Kesinlikle okunup paylaşılmayı hak eden bir yazı..

Teyze İstanbul’un göbeğinde, Mecidiyeköy’de kaldırıma oturmuş, kendi yaptığı çökeleklerini satıyordu. Evine üç beş kuruş götürebilmenin derdindeydi… Ama o gün şans yüzüne güldü. Yanından gönlü zengin bir Yıldız geçti.


Acun Ilıcalı’nın sunduğu ‘O Ses Türkiye’ yarışmasında Hadise, Murat Boz ve Gökhan Özoğuz ile beraber jüri koltuğunda oturan 51 yaşındaki sanatçı Yıldız Tilbe, Mecidiyeköy’de kaldırımda çökelek satan bir teyzenin elindeki tüm ürünlere 1200 lira ödeyip aldı.

Posta Gazetesi’nden Eylem İpek Şafak, ‘Benden Duymuş Olmayın’ köşesinde Yıldız Tilbe‘nin geçen günlerde başına gelen bir olayı yazdı.‘O Ses Türkiye’nin taze jürisi Yıldız Tilbe, geçtiğimiz günlerde Mecidiyeköy’de kaldırımda çökelek satan teyzeyi görünce yanına gitmiş. Çökeleğin köyden geldiğini duyunca, kadıncağızın elindeki tüm ürünlere fazlasıyla 1200 lira ödeyip almış.

Köy ürünlerini çok seven sanatçı, ‘Sen getir, ben burada bulurum seni, artık sürekli müşterinim’ diyerek yaşlı teyzeye moral vermiş.

Yıldız Tilbe (16 Temmuz 1966, İzmir), Zaza ve Kürt asıllı Türk şarkıcı, besteci ve şarkı sözü yazarı.
İzmir’in Konak ilçesine bağlı Gültepe semtinde gecekondu mahallesinde doğmuş olan Yıldız Tilbe ailesinin altı çocuğundan en küçüğüdür. Ailesi içinde “Yadigar” takma adıyla hitap edilmiştir. Annesinin adı Altun, babasının adı Ali’dir. Orta ikinci sınıfta okuduğu Mustafa Rahmi Balaban Okulu’nda eğitimini bırakmak zorunda kalmıştır.Çok küçük yaşlardan beri şarkı söylemeye başlamıştır. 18 yaşından önce evlenmiştir. Sezen Burçin (d.1985) adında bir kız çocuğu oldu.1989 yılında boşandı.. Daha sonra 5 yıl evli kaldığı Güngör Karahan’dan ayrılmıştır. Sonraları İzmir’de çeşitli gece kulüplerinde şarkıcılık yapmaya başlamıştır.Sahneye ilk olarak 1990 yılında Cengiz Özşeker’in patronu olduğu bir klüpte başlamıştır. 1991 yılının sonlarında Sezen Aksu, Tilbe’nin ismini duyup kendisini dinlemeye gelmiş ve vokalistlik teklif etmiştir. İki sanatçı tanışmış, Tilbe vokalistlik teklifini kabul ederek İstanbul’a gelmiş, Sezen Aksu’nun evine taşınmıştır. Sezen Aksu’ya konserlerinde ve albümlerinde vokallik yapmıştır. Sezen Aksu ile yolları ayrıldıktan sonra İstanbul’un gece kulüplerinde şarkı söylemeye başlamıştır. Bu sırada Cem Özer’in “Laf Lafı Açıyor” isimli programında solistlik teklifi almış ve bir süre programın solisti olarak şarkı söylemiştir. Bu programda kazandığı ün ile albüm teklifleri alarak 1994 yılının yazında ilk klibini Cenk Torun’la birlikte oynadığı “Delikanlım” adlı parçaya çekti. Bu yıllarda birçok sanatçıya hit olan şarkılar vermiş, vokaller yapmıştır.1996 yılında narkotik şube tarafından sanatçının evine yapılan baskında bir miktar esrar bulunmuş ve Tilbe üç gün gözaltında tutulmuş ardından serbest bırakılmıştır. Esrardan kurtulmak için Balıklı Rum Hastanesinde bir süre tedavi görmüştür.Yazdığı şarkılarda hüzün, aşk ve ayrılık konularını edinmiş olan Yıldız Tilbe şarkıları ve bestelerinde romantik konuları işlemiştir

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diş taşlarını bu yöntemlerle yok etmek mümkün… Bir Savaş Sonu Simgesi Acun gercekten fetöcümü FLAŞ!.. SARRAF DAVASINDA İLK KARAR!..