Ana Sayfa
07 Aralık 2017 ( 548 izlenme )
Reklamlar

KATİL İSRAİL GAZZEYİ VURDU

İsrail, Gazze'deki hedefleri vurdu.

Saldırıda hem tank hem de uçak kullanıldı.

İsrail ordusu, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, Gazze şeridinden bugün yaşanan roket saldırılarının sorumlu tarafı olarak Hamas'ı göstererek, saldırılara yanıt verdiklerini duyurdu.

  
Savaş kaçınılmaz
Kuzey Kore’den yapılan açıklamada “Artık bu savaş çıkacak mı değil savaş ne zaman çıkacak sorusu haline gelmiştir” denildi.


Güney Kore ABD ile birlikte ortak askeri tatbikat gerçekleştirirken, Kuzey Kore yaptığı açıklamada Kore yarımadasında nükleer bir savaşın kaçınılmaz olduğunu söyledi. Kuzey Kore’den yapılan açıklamada “Artık bu savaş çıkacak mı değil savaş ne zaman çıkacak sorusu haline gelmiştir” denildi.

Yüzlerce savaş uçağının kullanıldığı beş gün sürecek ABD-Güney Kore ortak askeri tatbikatı devam ederken Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şunlar söylendi: “ABD’nin Kore yarım adasında gerçekleştirdiği geniş ölçekli nükleer savaş tatbikatları, uçakların Kore yarım adasında tamamen durmadan kalkış yapmaları ve üst düzey ABD’li siyasetçilerden gelen bir dizi şiddetli savaş söylemleri, Kore yarımadasında bir savaş olması ihtimalini gerçeğe dönüştürmüştür. Artık soru savaşın ne zaman çıkacağıdır.”

Açıklamada ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü Michael Pompeo'nun hafta sonu Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u eleştiren sözlerine de yanıt verildi. Açıklamada, Pompeo'unun “küstahça halkın kalbi olan yüce liderliği eleştirerek” Pyongyang'ı provoke ettiğini söyledi.

ABD'ye ait çok sayıda hayalet uçağın da yer aldığı ve cuma günü sona erecek olan 'Açıkgöz' tatbikatına son olarak yine ABD'ye ait 2 adet B-1B ağır bombardıman uçağı katılmıştı.

Kuzey Kore özellikle ağır bombardıman uçaklarının bölgede uçurulmasının provokasyon olduğunu savunuyor.

Pyongyang bir hafta önce ABD ana karasının tümüne ulaşma kabiliyetine sahip şu ana kadarki en güçlü kıtalararası balistik füzesini denediğini açıklamıştı.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbullulara kötü haber! Yunanistan'ı vuran sel felaketi geliyor Burhan Kuzu'ya çok konuşulacak 'Adalet Mitingi' kapağı AKP'de 'çift başlılık' tartışması: ‘Binali Yıldırım, Erdoğan’a istifasını verdi’ iddiası AKP hükümetinin sattığı işletme ve fabrikalar şu şekilde: dikili ağacınız yok diyorlardı ya işte o dikili ağaçlar nasıl satılmış