Ana Sayfa
14 Kasım 2017 ( 2237 izlenme )
Reklamlar

Karşı Cinsi Zorlanmadan Etkileri Altına Alabilen Kişilerin 6 Ortak Özelliği

1. Kendilerinden emindirler


Bu insanların başlıca dikkate değer özelliklerinden biri budur. Yaptıkları işte, konuştukları sözde, yaptıkları açıklamalarda kararlı ve kendilerinden emindirler. Her ne kadar bu erdem, erkeksi bir izlenim yaratsa da, bir kadının kendinden emin olarak hareket etmeside aynı derecede karşısındaki erkeği etkiler. Kendinden emin olma halini, “hiç yanılmamak” gibi üstün bir yetenek olarak algılamak yanlıştır. Herkes yanılabilir, önemli olan yanlış yanıldığınız zamanda dahi bunu bir ders fırsatına çevirebilecek içgörüye sahip olmaktır.

2. Mizahi yanları vardır ancak toplum genelinden farklıdır


basarili-insanlar


Etkileyici kadın ve erkeklerin kişiliklerini oluşturan elementlerden en göze batanın ciddiyet olduğu bilinen bir gerçektir. Ancak etkileyici kişilerin sürekli olarak ciddi ve mesafeli kişiler olduğu fikri büyük bir yanılgıdır. Tam tersi olarak, bu kişiler yoğun bir mizah dünyasına sahip olabilirler. Ancak bu mizah anlayışı diğerlerinden oldukça farklıdır. Genel toplumun kaldıramayacağı karamizah tarzı komedik unsurlar onlar için ilgi çekicidir. Bu farklı yönleri onlara karanlık bir çekicilik katar.


3. Mesafeli olmalarına rağmen yakınlık hissi vermeyi başarırlar


kararsız kadın


Bu kişiler aynı ortamda bulunduğunuzda fiziksel olarak gayet mesali olmalarına rağmen el hareketleri, jestler ve ufak dokunuşlarla size yakınlık hissi verebilirler. Bunun derecesini çok iyi ayarladıklarından ötürü asla rahatsızlık hissi vermezler. Hem yakın hem de kendinden emin bir izlenim verdiklerinden ötürü, kendinizi bu tip insanlara açılırken veya bazı özel konulardan bahsederken bulabilirsiniz.


4. Entelektüeldirler


kitap-okuyan-adam


Bu insanlarla karşılıklı konuştuğunuzda kendilerini çok iyi geliştirdiklerini kolaylıkla farkedebilirsiniz. İlgi duydukları şeyler hakkında derinlemesine bilgi sahibi oldukları gibi, hemen her konuda söyleyecek bir çift sözleri vardır. Kahve çeşitlerinden tutunda, felsefi akımlara kadar çok geniş bir skalada bilgi birikimine sahiptirler ve bu yönleriyle kesinlikle dikkat çekerler.


Ancak burda dikkat edilmesi gereken nokta, etkileyiciliğin bu yönlerini kapalı tutmaları ve sadece ama sadece yeri geldiğinde ortaya dökmelerinden kaynaklı olduğu gerçeğidir. Yani, bilgi sahibi olduğunu göstermek adına çırpınan bir kişi ne kadar zeki ve entelektüel olursa olsun, karşı cinse kesinlikle etkileyici gelmez hatta itici gözükür. Buradaki ince ayar sadece sorulduğunda ya da yeri geldiğinde fikir beyanında bulunacak tevazüyü gösterebilmektir


5. Genel kanının aksini düşünecek cesaretleri vardır

girl

Özellikle nüfus olarak büyük gruplarda, grup psikoloji çok baskıcı ve zorlayıcıdır. İnsan doğası gereği yalnız kalma duygusundan ölesiye korkar ve bu sebeple dahil olduğu topluluğa uyum sağlamak adına kimi zaman onaylamadığı durumları dahi kabul edebilir. Ancak bu gruptakiler için böylesi durumlara göz yummak olası değildir. Yanlış gördükleri konularda fikirlerini açıkça beyan etmekten geri durmazlar. Bu cesaretli tarafları ve kendi düşüncelerine gösterdikleri saygı kaçınılmaz olarak karşı cins tarafından etkileyici bulunur.

6. Temizdirler
Fiziksel özelliklerin etkileyicilik açısından önemli olduğu gözardı edilemez bir gerçektir. Ancak güzellik ve yakışıklılığın çekicilik için en önemli fiziksel gösterge olduğunu düşünmekte kesinlikle yanlıştır. Çünkü bunlardan önce karşı cinsi etkileyecek en önemli fiziksel unsur temiz olmaktır. Toplumumuzda bu özellik erkeklerce gereğinden fazla gözardı edilmektedir. Fiziksel özellikleriniz ne kadar düzgün olursa olsun eğer temiz değilseniz, karşı cins üzerinde bir etki bırakma olasılığınız yok denecek kadar azdır.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akp kurucusu ve eski bakanından dehset açıklamalar Cem Küçük’ten Erdoğan’ı yakacak Reza Zarrab itirafı! 120 yıl yaşayan Hunza Türkleri'nin yaşam sırrı! 17 Aralık Savcısından şok açıklama: Sıfırlama kayıtları montaj değil gerçek. Erdoğanın görüntüleri ve baz istasyonu kayıtları var.