Kanserci Nutella’nın hemen tutuşan yanıcı bir madde olduğunu biliyor muydunuz?

241 izlenme17 Haziran 2017
Reklamlar
Geçtiğimiz günlerde ürünlerinde kullandığı palmiye yağının kanser etkisi olduğu ortaya çıkan ve zor günler yaşayan Nutella reklam kampanyası başlattı. Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu’nun raporuna rağmen, sağlıklı olduğu imajını topluma yerleştirmeye çalışan Nutella’nın ürünlerinde kullandığı palmiye yağı, yüksek ısıda işlem gördüğü için doğrudan bir kanser silahına dönüşüyor.

Kinder markasının da sahibi İtalyan Ferrero Grubu’nun en önemli markası olan Nutella, içinde sadece kanserojen yağ bulundurmuyor; bağımlılık yaratan ve ürünün hızla bol miktarda tüketilmesini teşvik eden ‘lesitin’ maddesi ihtiva ediyor. Bir diğer bileşen olan Vanilin “sentezleme yoluyla elde ediliyor” ve içindeki MSG adlı maddede bulunan eksitotoksin adlı bir diğer madde migrene yol açıyor.

Aşağıdaki video Nutella hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyor. Bu arada, Nutella’nın hemen tutuşan yanıcı bir madde olduğunu biliyor muydunuz?!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir CIA projesi olarak Atatürk’e saldırmanın dayanılmaz küstahlığı. Fındık kadar beyninle anlamayacak olsan da, yine de dinle küçük adam ! Sinan OGAN BAHÇELİ'YE ÖYLE SERT CEVAP VERDİ Kİ... ANLAYAN ANLADI... Ne acıdır ki, toplumumuzun en az %95’i bunlardan bi tanesinin adını bilmez. Dünya Matematik Tarihindeki 5 Kadın Dehamız IŞİD'in kontrolündeki bölgelerde 31 bin kadın hamile...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tutmayın minnak enisteyi :)