Kanserci Nutella’nın hemen tutuşan yanıcı bir madde olduğunu biliyor muydunuz?

241 izlenme17 Haziran 2017
Reklamlar
Geçtiğimiz günlerde ürünlerinde kullandığı palmiye yağının kanser etkisi olduğu ortaya çıkan ve zor günler yaşayan Nutella reklam kampanyası başlattı. Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu’nun raporuna rağmen, sağlıklı olduğu imajını topluma yerleştirmeye çalışan Nutella’nın ürünlerinde kullandığı palmiye yağı, yüksek ısıda işlem gördüğü için doğrudan bir kanser silahına dönüşüyor.

Kinder markasının da sahibi İtalyan Ferrero Grubu’nun en önemli markası olan Nutella, içinde sadece kanserojen yağ bulundurmuyor; bağımlılık yaratan ve ürünün hızla bol miktarda tüketilmesini teşvik eden ‘lesitin’ maddesi ihtiva ediyor. Bir diğer bileşen olan Vanilin “sentezleme yoluyla elde ediliyor” ve içindeki MSG adlı maddede bulunan eksitotoksin adlı bir diğer madde migrene yol açıyor.

Aşağıdaki video Nutella hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyor. Bu arada, Nutella’nın hemen tutuşan yanıcı bir madde olduğunu biliyor muydunuz?!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FETÖ'nün Siyasi Ayağı Ne Oldu? Neden evet diyeceğiz?' sorusundan bile korktular... Bakana soru sormak isteyen kadını susturdular Apartman görevlisinden Egemen Bağış’a tarihi cevap: Bize evlerini emanet ediyorlar, size hırsız diyorlar! Erken Boşalma Problemi Yaşayan Erkeklere Hayat Kurtarıcı 5 Tavsiye

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sahte Parayı Ayırt Etmenin Yolları. SAKIN SAHTE PARA ALMAYIN!