Ana Sayfa
17 Nisan 2017 ( 1123 izlenme )
Reklamlar

İşte 'HAYIR' oylarının rekor kırdığı ilçe

HATAY'ın merkez ilçelerinden Defne Belediye Başkanı CHP'li İbrahim Yaman; 16 Nisan 2017’de yapılan Anayasa Değişikliği Referandumu’nda yüzde 93.5 'Hayır' oyu ile rekor kıran ilçe halkına teşekkür mesajı yayınladı.

Yüzde 89.8 katılım oranı ve yüzde 93.5 hayır oyu ile rekor bir rakama imza attıklarını belirten Başkan Yaman: “Defneliler; Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucuları olduklarını tüm dünyaya bir kez daha kanıtladılar. Sandığa yüksek katılım gösteren, yüzde 93.5 hayır oyu kullanarak Cumhuriyetimize sahip çıkan Defne’nin aydınlık insanlarına, emeği geçen tüm siyasilere teşekkür ediyoruz. Defne farkını bir kez daha göstermiş, bir rekora daha imza atmıştır. Bu rekor, Defne’nin gurur tablosudur” dedi. Pazar günkü referandumda Hatay'da il düzeyinde % 54.4 hayır çıkmıştı. 99 bin 761 seçmenli Defne İlçesi'nde 'Evet' oyları 5 bin 761, 'Hayır' oyları 82 bin 826 oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

L.Gültekin Canlı Yayında Verdiği Örnekle Burhan Kuzu'yu Adeta Dumura Uğrattı .. 5 yıldan bu yanadır bir tek antibiyotik dahi almadım hamdolsun. Bunu neye borçluyum diye soracaksınız; NASA'yı hackleyen adamın ulaştığı ürkütücü bilgiler: İnanması güç gerçekler ortaya çıktı "Kızılbaşların öldürülmeleri helaldir” diyen isim yargıyı böldü