Ana Sayfa
18 Ağustos 2017 ( 11778 izlenme )
Reklamlar

IŞID’dan Kaçan Kadın: Militanların Cinsel Arzularını nasıl Tatmin Ettim

DEAŞ’dan Kaçan Kadın: Militanların Cinsel Arzularını Tatmin Ettim
DEAŞ’dan ayrılan ve geçen hafta gözetim altında tutulduğu Gaziantep’te AFP'ye konuşan 21 yaşındaki Fransız kadından şoke eden açıklamalar...
DEAŞ'ın dine dayanarak kadınları satın aldığını söyleyen 'Nadya', "terör örgütüyle işbirliği yapan kadınların, sadece militanların cinsel arzularını tatmin ettiğini" ifade etti.
AFP'den Fulya Özerkan’ın “böylesi bir izinle ilk kez gerçekleştirildiği” belirtilen görüşmesinde, Fransız genç kadın, DEAŞ idaresi altındaki hayata ilişkin önemli iddialarda bulundu.

DEAŞ üyelerinden internetteki sohbet odalarında etkilenen ve geçen bahar örgütün Suriye’nin kuzeyinde bulunan fiili başkenti Rakka’ya giden kadın, “Allah kanunlarının uygulandığı bir toprağa göç etmek istediğini, fakat kendini kadınlara bir nesne olarak yaklaşılan ve gerçek İslami değerlerin uygulanmadığı vahşi bir dünyada bulduğunu” söyledi.
Güvenlik gerekçesiyle gerçek adı açıklanmayan Nadya, hikâyesini, “Batı’nın bize karşı olduğunu ve Daeş’in halifelik olduğunu söyleyen genç kızların gözlerini açmak için konuşuyorum” diyerek anlatmaya başladı.
İSTANBUL'DAN ŞANLIURFA'YA 
İnternette tanıştığı IŞİD üyelerinin gönderdiği 1800 euro tutarında sahte bir çekle 4 Mart'ta Fransa’dan İsviçre’ye geçip, oradan da Türkiye’ye gelen genç kadını İstanbul’da iki kişi karşılamış. Otobüs bileti alıp Şanlıurfa’ya gönderilen Nadya, burada da iki kişi tarafından karşılanmış. Beraberindeki teröristlerle dikenli tellerden atlayarak sınırdan geçmişler ve o dönem IŞİD’in elinde bulunan Tel Abyad’a, sonra da Rakka’ya gitmişler.
Rakka’ya 7 Mart’ta ulaşan Nadya, birkaç kadınla birlikte bir eve hapsedilmiş. “Evden çıkmak istiyorsa evlenmek zorunda olduğunu ve aksi taktirde hayatı boyunca evde kalacağını” söylediklerini anlatan kadın, iki hafta sonra, anadili Fransızca olan bir IŞİD üyesiyle evlenmeyi kabul etmiş.
“Ailenizi aramanıza izin verilmiyor. İnternetiniz yok ve her şey yasak” diyen Nadya, evlendikten bir gün sonra evliliğini sonlandırmış ve iki Fransız kadınla yaşamaya başlamış.
ORADA İSLAM YOKTU, KURAN YOKTU 

Geçmişte kuzeninin radikal dincilerle ilişkisi konusunda ifade verdiği Fransız istihbaratıyla bağlantıları olduğu gerekçesiyle hapse atıldığını anlatan kadın, iki buçuk hafta yeraltı hücrelerinde işkence gördükten sonra suçsuz bulunarak serbest bırakılmış.
Görüşmede 3 aylık süreç boyunca yaşadıklarını, “İslam yoktu… Kuran yoktu. Sadece silah ve bir tür savaş hayali kuran üniformalı insanlar vardı. Bunun sadece tanrıyı memnun etmek için olduğunu söylüyorlar. Ama dine dayanarak bizi satın alıyorlar” ifadeleriyle aktaran Nadya, örgütten ayrılmasına izin verildiğini ve hatta Türkiye sınırına götürüldüğünü öne sürdü. IŞİD idaresindeki yaşama ilişkin bilgiler veren Nadya şunları anlattı: “İslam’ı çok az uyguluyorlar. Kuran’ı çok az okuyorlar.

Genç kadın, "Fransa'da yaşıtım olan diğer genç kızlar gibi düzgün yaşamak istiyorum. Dışarı çıkabilmek ve güneşi görüp havayı hissedebilmek çok ilginç olacak" diyor.
Haberde, Fransız genç kızın ülkesine gönderildiği gibi gözaltına alındığı belirtiliyor.

Fotoğraflar: Adem Altan


 

Kaynak: Hürriyet


ARAP DÜĞÜNLERİ BÖYLE OLUYORMUŞ HERKESİ BÜYÜLEDİ

09 Şubat 2017 2058 izlenme
  Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MUHARREM İNCEDEN SERT AÇIKLAMALAR AKP, MAVİ MARMARA MAĞDURLARININ PARASINA ÇÖKTÜ! DİKKAT!.. İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN UYARI!.. Akp ve Erdoğan eyyy kılıçdaroglu diyemiyecek işte nedeni...önemlidir kamuoyunun dikkatine