Ana Sayfa
21 Haziran 2017 ( 142 izlenme )
Reklamlar

İngiliz fizikçi Stephen Hawking'den 'felaket senaryosu'

İngiliz fizikçi Stephen Hawking, Norveç'te katıldığı bir panelde 'Bilim kurgu değil fizik, Dünya'ya eninde sonunda asteroid çarpacak' dedi.

Norveç'in Trondheim kentinde düzenlenen Uluslararası Starmus Bilim Festivali'nde konuşan İngiliz fizikçi Stephen Hawking, dünyanın eninde sonunda asteroid yağmuruna tutularak yok olacağını söyledi ve yaşanabilir yeni gezegenler keşfetmenin aciliyetini vurguladı. Sputnik'in haberine göre "Bu bilim kurgu değil, bunu fizik kanunları ve olasılık teorisi söylüyor" diyen Hawking 'kalmanın yok olma riskini göz almak' anlamına geleceğini söyledi.

"Uzaya çıkmak ve burada yayılmak, insanlığın geleceğini tamamen değiştirebilir. Bu, bir geleceğimiz olup olmadığının da cevabını verecektir" diyen Hawking konuşmasına şöyle devam etti: "Şüphe yok ki yeni bir uzay çağının eşiğinde duruyoruz. İnsan kolonileri ve gezegenler arası seyehat artık bilim kurgudan ibaret değil ve pekala bilimsel bir gerçeklik olarak görülebilir."

20 YIL İÇİNDE ALPHA CENATURİ'DEN HABER GELECEK

Uzayda kurulabilecek ilk kolonilerin adresi olarak Ay ve Mars'ı işaret eden Hawking, bununla birlikte Güneş Sistemi'nin dışında yer alan Alpha Cenaturi yıldız sistemi gibi sistemlerin de gözardı edilmemesi gerektiğini belirtti

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABLA KARDEŞ ÇOŞUYOR HERKES ONLARI İZLİYOR... İstanbul alındıktan sonra, Osmanlı yönetiminde, devletin en yüksek yürütme organları Türk’e kapalı tutulmuş, devlet adamlarının yetiştirildiği Enderun okullarına Türkler alınmamışlardır. Dilencinin üzerinden çıktı Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kasasını bomboş bıraktı