İnce: Erdoğan neden 'FETÖ'den yargılanmıyor?

3064 izlenme29 Haziran 2017
Reklamlar
İnce: Erdoğan neden 'FETÖ'den yargılanmıyor?

15 Temmuz darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’nin  eseri olduğunu söyleyen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce; “Binali Yıldırım inciler diziyor ’15 Temmuz başkanlığın kapısını açtı’ diyor. 15 Temmuz'dan sonra da Tayyip Erdoğan hatırlayalım, ‘Allah'ın lütfu' demişti. Siz beraber mi planladınız bunu Bunu sormayacak mıyız şimdi Memnunsunuz demek ki bu işten. ‘Parmağınız var mı bu işte’ diye sorarım o zaman. Bu nasıl bir açıklamadır Bize bu soruyu sordurmaya mecbur bırakmayın. 15 Temmuz Recep Tayyip Erdoğan'ın ve AKP'nin eseridir” dedi.

17-25 ARALIK DARBE DEĞİLDİR, KARDEŞLERİN KAVGASIDIR

Türkiye'de 17-25 Aralık'ta yaşananları kardeş kavgası olarak nitelendiren İnce, “Türkiye açıkça soyuluyor. Kim tarafından soyuluyor FETÖ VE AKP işbirliği tarafından soyuldu 15 senedir. Bunlar bir birinin ruh ikizidir. Aynı kaynaktan beslendiler yıllarca. Benzerlikleri o kadar çok ki. Mesela ikisi de emek hırsızı. İkisi de laiklik, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı. Ortak bunlar. 17-25 Aralık darbe değildir, kardeşlerin kavgasıdır. Kardeşler kavga etti. Yani FETÖ yıllarca Türkiye'ye ihanet etti, AKP buna yandaşlık yaptı. Ne zaman ki kendine ihanet etti, o zaman ‘tu kaka' dediler” diyerek açıklamasını noktaladı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Pazarcılardan Melih Gökçek'e çağrı: Hadi gelsin indirsin SEYİT ONBAŞI'YA SAVAŞTAN SONRA NE OLDU? Kahramanlarımızdan Koca Seyit'i hepimiz biliriz. Ama hiçbir bu kadar detaya inmiş miydiniz? Telefon dolandırıcılığında yeni yöntem! Dikkatli olun! Bakan'dan korkutan deprem açıklaması

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FETÖ'den tutuklulara: 2.5 ay daha sabredin