Ana Sayfa
14 Kasım 2017 ( 3926 izlenme )
Reklamlar

İlişkiye Girmek İsterken Başına Gelenler Hayrete Düşürdü

Genç kadının sağ gözü hâlihazırda görme yetisini kaybetmiş durumda. Gözünü renklendirmek için geçirdiği operasyonları ‘büyük bir hata’ olarak nitelendiren genç kadın büyük bir pişmanlık yaşıyor.

Gallinger, Facebook hesabından paylaştığı fotoğrafta, gözünün içine enjekte edilen mor sıvının nasıl aktığınıo gösteriyor. Genç kadının doktoru, kadının gözünün tamamen kaybedilebileceğini ve gözü almak zorunda kalabileceklerini ifade etti.Doktorların ilk olarak göz damlası verdiği ancak kadının geçirdiği ameliyatın ve gözdamlası kullanmasının ardından görme kaybı yaşamaya başladığı aktarıldı.

Konu ile alakalı bir gazeteye açıklamalarda bulunan Gallinger, modellik kariyerinin sona erdiğini ve doğru bir tedaviye sahip olmak için bugüne kadar yüzlerce dolar harcadığını aktardı.

Bunca operasyonu sadece ilişkiye girdiğinde daha çekici olmak istediği için yaptırmış olması akılalır gibi değil.

Gözlerin beyaz kısmına dövme yaptırmanın tarihi 10 yıldan az. Ama insanlar buna ilgi gösteriyor. 39 yaşındaki Jason Barnum bir polis memurunu öldürmeye teşebbüsten suçlu bulundu. Barnum’un yüzünün bir kısmında ve kafasında karmaşık desenli dövmeler, yanağında bir diş dövmesi ve alnının ortasında da bir göz var.

Ama daha çarpıcı olanı ise, Barnum’un sağ gözünün beyazının dövme ile tamamen siyaha boyanmış olması.

İddia makamı adına konuşan Emniyet bölüm şefi Mark Mew, yargıca Barnum’un yüzüne bakmasını isedi ve “Hayatını insanlara zarar vererek geçirmeyi kafaya koymuş” dedi.
Peki Barnum, göz küresine dövme yaptırarak toplumun geri kalanına düşmanlık beslediğini mi göstermiş oluyor? Eğer gözlerimiz gerçekten ruhumuza açılan pencere ise, dövmeli bir gözakı, sahibi hakkında ne söyler?

Gözakına mürekkep enjekte etme işini ilk yapan kişi Luna Cobra isimli ABD’li bir dövme sanatçısı. Kötü biri gibi görünmekten ziyade amaç David Lynch’in 1984 yapımı kült bilim kurgu filmi Dune’daki karakterler gibi mavi gözlü görünmekmiş.

Cobra “Kanada’da vücut modifikasyonu ile ilgili birkaç yılda bir toplantılar oluyordu” diyor, “O yıl eski bir arkadaş gözlerine fotoshop ile Dune’daki efekti yakaladığı bir fotoğrafla geldi. Ona ‘Sanırım bunu yapabilirim’ dedim.”

Ertesi gün Cobra bir enjektör alarak, üç cesur gönüllü üzerinde denemesine başlamış. “Kulağa ne kadar çılgınca geldiğinin farkındayım, ama bu tür şeyleri tüm hayatım boyunca yaptım o yüzden benim için damdan düşer gibi olmadı” diyor.

Cobra’nın yıllar içinde oluşan tekniği pigmentleri direk olarak göz küresine enjekte etmek. Böylece pigmentler gözün en üstündeki ince tabakasının altında kalıyor. Tek bir enjeksiyon gözün dörtte birini kaplayacak kadar mürekkep içeriyor. Gözün beyazını kaplamak için birkaç enkesiyon yetiyor ve sonra beyaz tabaka hayat boyu o renkte kalıyor. Cobra bunu yüzlerce insan için yapmış. Maviler, yeşiller, kırmızılar, siyahlar… Singapur ve Sidney’den Londra ve ABD’ye kadar.

“Eğer kendinizi göz akınızı renklendirerek eğlendirmek istiyorsanız neden olmasın” diyor Cobra. “Batik gibi ya da ‘kozmik uzay’ gibi görünen bir sürü şey yapıyorum. Bence bunlar günlük hayata biraz düş gücü getiriyor” diyor. Bu dünyanın dışındanmış gibi görünmek Luna Cobra’nın Sidney’deki stüdyosunda çalışan piercing ustası Kylie Garth’a da çekici gelmiş.

Göz kürelerinin renginin değiştirmeden önce Garth yüzüne dövme, piercing, elf kulakları gibi sivri kulaklar ve çatallı bir dil de yaptırmış. Kendisinin deniz köpüğü olarak tanımladığı hoş bir maviyi gözlerinin akında yakalamak için gereken bir kaç injeksiyon için Garth “Çılgıncaydı” diyor. “Sanki birileri gözünüzü dürtüyor, sonra garip bir baskı hissediyorsunuz sonra da gözünüze biraz kum kaçmış gibi, ama acı yok” diyor.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Buğday geldi Rusya’dan! Akp'li işçilerde isyan etti..biz herşeye evet dedik. İzle PAYLAŞ AKP'DE KAZAN KAYNIYOR Kılıçdaroğlu'ndan Meclis'e damga vuran konuşma: Erdoğan izledi, CHP grubu ayakta alkışladı!