İlahiyatçı “şifalıdır” diyince masaya koyup “iç” o zaman dedi

1353 izlenme21 Temmuz 2017
Reklamlar

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman ile Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil, Habertürk TV'de Veyis Ateş'in konuğu oldu.


İlahiyatçı Ebubekir Sifil hadislerin kaynağı ve güvenilirliğini tartıştı. Hadislerin bir çoğunun uydurma olduğunu savunan Taslaman, “Örneğin Buhari’ye göre deve sidiği içmek sünnettir ve Peygamberimiz içilmesini tavsiye etmiştir. Ancak deve sidiği ortadoğu da pek çok hastalığa neden oluyor. Bunu yapan Türk hacılar da var’ dedi ve ‘Eğer sünnetse Ebubekir Hoca içebilir” diyerek bir kavanoz içinde getirdiği deve idrarını masaya koydu.

‘DEVE SİDİĞİ HADİSİ GÜVENİLİR’

İlahiyatçı Sifil ise, deve sidiği içmenin şifalı olduğunu belirten hadisin sahih (doğru-güvenilir) olduğunu savundu ve deve idrarının şifa olduğunu iddia etti. Ancak, sadece damızlığa çekilen deve idrarının tüketilmesi gerektiğini söyleyerek Taslaman’ın kendisine sunduğu deve idrarını içmeyi kabul etmedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İÇİNDEN TREN GEÇEN APARTMANLAR Adam haber spikeri birde .. Karma egitim fuhuş yuvasıymış Atatürk'ün Ruhuna Dua Etmeyen Müftü Halkın Öfkesine Uğradı İşte O Anlar !! Fetöcü Abla İtiraf etti (Gece yarısı zorla kaldırıp..)

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yılmaz Özdil – Erdoğan’ı kızdıracak sözler rabbim de affetmez ALLAH’ta affetmez