İlahiyatçı “şifalıdır” diyince masaya koyup “iç” o zaman dedi

1353 izlenme21 Temmuz 2017
Reklamlar

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman ile Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil, Habertürk TV'de Veyis Ateş'in konuğu oldu.


İlahiyatçı Ebubekir Sifil hadislerin kaynağı ve güvenilirliğini tartıştı. Hadislerin bir çoğunun uydurma olduğunu savunan Taslaman, “Örneğin Buhari’ye göre deve sidiği içmek sünnettir ve Peygamberimiz içilmesini tavsiye etmiştir. Ancak deve sidiği ortadoğu da pek çok hastalığa neden oluyor. Bunu yapan Türk hacılar da var’ dedi ve ‘Eğer sünnetse Ebubekir Hoca içebilir” diyerek bir kavanoz içinde getirdiği deve idrarını masaya koydu.

‘DEVE SİDİĞİ HADİSİ GÜVENİLİR’

İlahiyatçı Sifil ise, deve sidiği içmenin şifalı olduğunu belirten hadisin sahih (doğru-güvenilir) olduğunu savundu ve deve idrarının şifa olduğunu iddia etti. Ancak, sadece damızlığa çekilen deve idrarının tüketilmesi gerektiğini söyleyerek Taslaman’ın kendisine sunduğu deve idrarını içmeyi kabul etmedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bomba İddia! “Kürdistan Kuruldu Normalde yer sarsılır ama ses yok medyada. Akpli Mehmet şimşek agzından kaçırdı KANSERE YAKALANMIŞ TANIDIĞINIZ VARSA BUNDAN İÇİRİN Son dakika akpli sahtekarlar iş başında

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CÜNEYT ARKININ SIR GİBİ SAKLADIGI KİMSENİN BİLMEDİĞİ KIZI VE RESİMLERİ