İhsan Eliaçıktan çok konuşulacak sözler “İslam’ın 5 şartı diye bir şey yok” Tamamen uydurma

2982 izlenme 20 Mayıs 2017
Reklamlar
İhsan Eliaçık: “Kuran’da İslam’ın şartları şunlardır diye bir şey yoktur. İslam’ın 5 şartı, imanın 6 şartı diye bir şey yok. Bunlar uydurmadır. Şart ne demektir? Bir Müslüman bunları asla yapamaz demektir. Bunu nereden anlayacağız? Kuran’ı Kerim’e bakacağız. Kendisine yapıldığı taktirde ceza öngörülen şeyler. Bunlar hep insan hakları ile ilgilidir. İbadetlerle ilgili değildir. Namaz kılmamanın, oruç tutmamanın, hacca gitmemenin herhangi bir cezası yoktur. Hatta Kuran’da içki içmeyin der, ama içki içildiği taktirde cezası yoktur.
Din özellikle de İslam denince doğruluk, dürüstlük, ahlak, adalet, yalan söylememek, adam öldürmemek, emeği çalmamak, kul hakkı yememek, alın teriyle geçinmek akla gelmeli. Niye din deyince bunlar akla gelmiyor da, hemen namaz, oruç, hac akla geliyor? Ben bunların hiçbiri Kuran’da yok demiyorum. Vardır. Ama şu anki dindarların abarttığı kadar birinci sırada değildir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SON DAKİKA! Ankara kulislerini sallayan iddia! Sağlık Bakanı Ahmet Demircan istifa mı etti? Alemi kör, milleti sersem yerine koymaktan vazgeçin! 'AKP FETÖ'YE HİZMET EDİYOR' Başımızın Üzerindeki Ölüm Enerji Tasarruflu Ampüllerin Zararları! Darbeci Sisi "Katar'a uygulanan tecrite Ankara'da dahil edilsin"

Bakmadan Geçme!

KAPAT
KACAK SARAY İLE İLGİLİ SOK İDDİA . KİM YAPTIRDI SARAYI
http://cdn00.vidyomani.com/c/7/8/9/ihsan-eliaciktan-cok-konusulacak-sozler-islam-in-5-sarti-diye-bir-sey-yok-tamamen-uydurma/index.html#fb