İhsan Eliaçıktan çok konuşulacak sözler “İslam’ın 5 şartı diye bir şey yok” Tamamen uydurma

3023 izlenme20 Mayıs 2017
Reklamlar
İhsan Eliaçık: “Kuran’da İslam’ın şartları şunlardır diye bir şey yoktur. İslam’ın 5 şartı, imanın 6 şartı diye bir şey yok. Bunlar uydurmadır. Şart ne demektir? Bir Müslüman bunları asla yapamaz demektir. Bunu nereden anlayacağız? Kuran’ı Kerim’e bakacağız. Kendisine yapıldığı taktirde ceza öngörülen şeyler. Bunlar hep insan hakları ile ilgilidir. İbadetlerle ilgili değildir. Namaz kılmamanın, oruç tutmamanın, hacca gitmemenin herhangi bir cezası yoktur. Hatta Kuran’da içki içmeyin der, ama içki içildiği taktirde cezası yoktur.
Din özellikle de İslam denince doğruluk, dürüstlük, ahlak, adalet, yalan söylememek, adam öldürmemek, emeği çalmamak, kul hakkı yememek, alın teriyle geçinmek akla gelmeli. Niye din deyince bunlar akla gelmiyor da, hemen namaz, oruç, hac akla geliyor? Ben bunların hiçbiri Kuran’da yok demiyorum. Vardır. Ama şu anki dindarların abarttığı kadar birinci sırada değildir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BİR YILMAZ ÖZDİL KLASİĞİ DAHA Bu sözler çok konuşulur Ruhu faşist, beslenme kaynağı komünist, söylemi popülist... Trt halkı soyuyor Simdi bu kadar rahatça konuştuklarına gore ilerde neler yaparlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İSTENİLDİĞİNDE 3 ŞERİT OLAN YOLU 4 VEYA 5 ŞERİDE ÇIKARILABİLEN YOL